Velká cena Aragonie na krásném motoristickém stánku Motorland Aragón začala pro české barvy skvěle, když Jakub Kornfeil zvítězil v prvním tréninku. Pak si ale svůj kalich hořkosti vypil až do dna a skončil v péči lékařů. V programu Velké ceny ale pokračuje.

Po pádu na konci prvního tréninku byl Jakub Kornfeil převezen do Medical Centra na vyšetření pánevní oblasti. Ta vyloučila zlomeniny a další zranění. Do druhého tréninku pak vítěz FP1 nastupoval s velkými bolestmi. V sobotním programu se nejprve trošku pral s motocyklem, v kvalifikaci už měl výkon vzestupnou tendenci.

V prvním vyjetí na trať se Jakub dostal pod svůj čas z prvního tréninku – 1.59:181 znamenalo průběžné deváté místo. Tento čas zůstal na kontě našeho jezdce až do samotného konce kvalifikace, kdy se necelé čtyři minuty před koncem vydal zpět na trať. Průběžně šestnáctý Kornfeil si polepšil na 1.58:484 a průběžné deváté místo. Hned v dalším kole z toho bylo maximum 1.58:391, které Kubajze vrátilo na deváté místo. Par rychlíků našeho jezdce v závěru přeskočilo. I tak ale bere dvanáctou příčku a čtvrtou startovní řadu.

Jakub Kornfeil: „Poslední volný trénink nešel úplně tak, jak bychom chtěli. I tak jsem ale věřil, že na kvalifikaci budeme dobře připravení, což jsme byli. Dvanácté místo není tak špatné, když vzpomeneme, co se stalo včera. Jasně, není to náš cíl, ale rozhodně se s tím dá pracovat. Trošku mě ale mrzí poslední rychlé kolo. To mohlo být daleko lepší, kdybych měl před sebou někoho, za kým bych mohl využít slipstream. V žádném případě ale nevěším hlavu a posílám díky týmu za skvělou práci”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno