Jezdec tovární stáje Peugeot Jakub Kornfeil vyrazil do španělské Velké ceny ze sedmé řady a jednadvacáté pozice. Po startu se před našeho jezdce dostal Holanďan Bendsneyder. Během tří okruhů se ale Jakub dostal do nejlepší dvacítky a skupiny bojující o šestnáctou příčku. S Livio Loiem, Kaito Tobou a Lorenzem Dalla Portou – dalším jezdcem Mahindry, bojovali o umístění těsně za branami bodovaným umístění. V závěru se trojice Dalla Portovi trošku vzdálila a boj o prvenství ve skupině tedy zůstal na trojici včetně Kornfeila. Tomu ale závěrečný útok nevyšel a cílem Velké ceny Španělska tak projel na osmnáctém místě. Další šanci na zisk prvních bodů bude mít jezdec s číslem 84 za dva týdny na slavném okruhu v Le Mans.
Jakub Kornfeil:
“Je to docela zvláštní pocit. Bojujete s jezdci, na které víte, že bez problémů máte, že máte lepší brzdy a lepší stopu, ale nestačí to. Ani přesto všechno vám to nestačí, abyste je porazili. Myslím, že o body jsme došli v počátku závodu, kdy jsem se snažil jezdcům ukazovat, abychom spolupracovali a jezdci před námi se tak neutrhli. Jenže to nebylo možné, protože se děl přesný opak. Ale takový je život. Vezeme další osmnáctou pozici. Už teď se těším do Le Mans. Po závodech máme naplánované testy, tak věřím, že nám pomůžou z momentální situace a konečně začneme sbírat body, nic jiného si v tuto chvíli nepřeju. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem z prvních čtyř závodů neměl ani bod. Moc chci poděkovat všem, co mě podporují a fandí mně.”

1 komentář

  1. Hmmm… Obávám se, že si Kuba letošní volbou týmu/motorky pohřbil kariéru. Letos to nebude ani o Top10 , natož Top5, což býval jeho cíl v minulých sezónách. Letos bude šťastný, když urve aspoň pár bodů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno