Osmnáctý závod sezóny třídy Moto3 zavírá bránu letošního šampionátu. Jakub Kornfeil vyrazil do svého posledního vystoupení na stroji Peugeot z deváté řady a zaznamenal slušný výsledek.

 

V úvodu závodu závodník z Rohatce u Hodonína nastartoval slušný progres, když se dostal na konec nejlepší dvacítky. Po incidentu mezi již jistým šampionem Moto3 Joanem Mirem a Gabrielem Rodrigem získal Kubajz další dvě pozice a byl 18. Jenže Joan Mir se za chvíli dostal zpět před našeho jezdce, který si v závěsu na Andreou Mignem vybudoval slušný náskok na skupinku pronásledovatelů vedenou Julesem Danilem. Po odstoupení Fabia DiGiannantonia se Jakub vrátil na svou osmnáctou pozici, kde také finálový závod roku dokončil. Tím se uzavírá jedna z nejtěžších závodních sezón našeho jezdce. Nasbíral v ní celkem 26 bodů a v hodnocení šampionátu končí jako 22. a zároveň nejlépe hodnocený závodník na stroji Peugeot/Mahindra.

 

Jakub Kornfeil: „Měl jsem raketový start. To jsem ani nečekal, že se to až tak podaří. Za Mignem se pak závod celkem dobře rozjel a získal jsem slušný rytmus. Pak se kolem nás ale přehnal Mir, Migno se ho dokázal chytnout a poodjet. Když jsem viděl, že nemám na to, abych jel s nimi, soustředil jsem se na to svoje. Přede mnou i za mnou se otevřela díra, takže ani nic jiného nezbývalo. V závěru se na mě začali dotahovat, ale pořád jsem to měl pod kontrolou.

Po startu z deváté řady, si myslím, osmnácté místo není vůbec špatné. Je skvělé skončit závod jako nejrychlejší Peugeot/Mahindra a potvrdit tak roli jezdce s nejvíce body na tomto stroji. Chci moc poděkovat týmu, že nám motorka fakt šlapala. Vím, že to letos nebyl lehký rok, ale dělali jsme, co se dalo. Obrovské poděkování patří také všem partnerům a sponzorům, fanouškům za trpělivost, rodičům, přítelkyni a prostě úplně všem, kteří vždycky myslí na to, že ta 84ka závodí. Teď máme před sebou další kapitolu, na kterou je třeba se dobře připravit. Věřím, že s podporou všech výše jmenovaných to zvládneme a dovedeme ke zdárnému konci.“

 

Kategorie Moto3 – závod Valencia 2018
 1. Jorge Martin (SPA, Honda) 24 kol / 40:02,193
 2. Joan Mir (SPA, Honda) +3,760
 3. Marcos Ramirez (SPA, KTM) +3,877
 4. Romano Fenati (ITA, Honda) +3,953
 5. Enea Bastianini (ITA, Honda) +3,999
 6. Juanfran Guevara (SPA, KTM) +4,735
 7. Dennis Foggia (ITA, KTM) +4,940 /penalizace – posun o jednu pozici níže/
 8. John McPhee (GBR, Honda) +5,071
 9. Aron  Canet (SPA, Honda) +5,218
 10. Kazuki Masaki (JPN, Honda) +6,462
 11. Tatsuki Suzuki (JPN,Honda) +6,544
 12. Bo Bendsneyder (NED, KTM) +6,633
 13. Ayumu Sasaki (JPN, Honda) +8,687
 14. Niccolo Antonelli (ITA, KTM) +16,100
 15. Philipp Oettl (GER, KTM) +16,156

————————————-

 1. Jakub Kornfeil (CZE, Peugeot) +33,128

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno