Výsledky kvalifikací Grand Prix Itálie 2019.

V italském Mugellu se dnes rozjel druhý den programu šesté Velké ceny letošní sezóny MotoGP. Celý den panovalo dobré počasí, když bylo od rána slunečno. Teploty vzduchu se z ranních 18°C během odpoledne dostaly na 25°C a trati 45°C.

Dopolední program patřil třetím volným tréninků, ve kterých byla poslední šance si vybojovat přímý postup do druhé části kvalifikace. Díky tomu právě poslední kola vypadaly jako při kvalifikacích a rozhodovaly tisíciny vteřin. Bohužel ani jednomu českému jezdci se tento postup nepodařil, takže poté nastoupili do prvních částí kvalifikací, kde ještě mohli jet o závěrečná postupová místa.

Odpolední program rozjeli jezdci nejslabší třídy Moto3. I když to chvíli vypadalo, že by se mezi postupující mohl dostat alespoň Jakub Kornfeil, nakonec k tomu nedošlo. Do zítřejšího závodu bude startovat z 20. místa a jeho týmový kolega Filip Salač dopadl ještě hůř, když obsadil až 29. místo. Zítra tak oba dva naše jezdce bude čekat stíhací jízda. Poté se již rozjela druhá část, ve které nejvíce zazářil domácí závodník Tony Arbolino z domácího týmu VNE Snipers. Tony v posledním kole zajel čas 1:56,407, se kterým pokořil traťový rekord. Do první řady se s ním postaví Gabriel Rodrigo a další italský jezdec Lorenzo Dalla Porta.

Fabio Quartararo

Ještě před kvalifikací mohli jezdci královské třídy MotoGP tradičně využít čtvrtého volného tréninku, ve kterém zkouší hlavně věci pro nedělní závod. Zde byl nejlepší Fabio Quartararo s časem 1:46,799. Poté už se rozjela první část kvalifikace, ve které bylo překvapivě dost továrních jezdců. Díky tomu tak byla postupová dvě místa velice ceněná. Celou dobu udržoval první pozici Michele Pirro, testovací jezdec Ducati, který v Mugellu startuje na divokou kartu. V úplně posledním kole ale zajel ještě lépe Andrea Dovizioso, který ho překonal o pět tisícin vteřiny. Nikdo jiný už se o tolik nezlepšil, takže oba jezdci továrního týmu Ducati postoupili do druhé části. Karel Abraham jel v závěsu se svým týmovým kolegou za Dovim, takže mu to také pomohlo. Pro zítřek si vyjel start ze 16. místa. Za ním skončili Jorge Lorenzo a Valentino Rossi, kterým kvalifikace vůbec nevyšla. Johann Zarco v závěru spadl ve velké rychlosti, ale vypadal nezraněný.

Ve druhé části kvalifikace třídy MotoGP nejvíce zazářili dva jezdci – Fabio Quartararo a Marc Marquez. Francouzský mladík už ve druhém kole pokořil traťový rekord, který ráno stanovil Danilo Petrucci. Na konci kvalifikace ale zajel ještě o lépe Marc Marquez, který měl skvěle rozjeté kolo a navíc využil slipstreamu za Andreou Doviziosem, takže stanovil čas 1:45,519. Pole position byla jeho a co víc, opět s traťovým rekordem. Fabio Quartararo si čas z úvodu kvalifikace také vylepšil, ale stačilo to na druhé místo. První řadu doplní Danilo Petrucci.

Poslední kvalifikace čekala jezdce střední třídy Moto2. V první části hned na začátku stanovil nejlepší čas Xavi Vierge, který díky tomu postoupil z první pozice do druhé části. Za něj se nakonec dostal nováček Jorge Martin, který díky tomu byl jediným zástupcem KTM ve druhé části kvalifikace. Nevýrazné výkony tu během tréninků podával Lorenzo Baldassarri, vedoucí jezdec šampionátu, který si na poslední chvíli zajistil postup ze třetího místa. Ve druhé části hned na úvod stanovil pole position Thomas Lüthi a už to vypadalo, že pořadí zůstane neměnné. Nakonec ale v posledním kole zrychlil Marcel Schrötter, který zajel čas 1:51,129  a právě on pojede z první pozice. Thomas Lüthi odstartuje z místa druhého a Alex Marquez uzavírá první řadu.

Výsledky kvalifikace Moto3

Výsledky kvalifikace Moto2

Výsledky kvalifikace MotoGP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno