V záplavě přestaveb zase jednou něco zajímavého, co vybočuje z obvyklého proudu. Třicet let stará tříválcová Laverda v hodně neobvyklém moderním provedení

Německá dílna Custom Wolf (web) jde obvykle cestou klasických streetů, pěkně přizvednuté prdelky a nahrbené nádrže. Do toho si chlapci občas střihnou nějaké to nadupané H-D, ale tentokrát se vydali na úplně jinou cestu. Říkejme tomu třeba café sport.

 

 

 

Základem téhle krásky je motor z Laverdy 3CL (1982), tedy vzduchem chlazený řadový tříválec. Z původního litru ho u Wolfů převrtali na objem 1172 cm3. V základu měla 3CL necelých 100 koní a 90 Nm, takže tady už budeme mít co dělat s hodně solidními parametry. Navíc se hodně odlehčovalo, na motorce není nic, co tam být nemusí.

 

Rám si u Custom Wolf dělali sami, nádherná zadní kyvka pochází z Benelli TNT1130 (v katalogu MH), stejně jako zadní brzdy. Ty přední čtyřpístkové pak spolu s USD vidlicí věnovala MV Agusta F4. Zadní tlumič Ducati, stejně jako krásná drátěná kola (model Paul Smart). Z výčtu dílů nesmíme vynechat luxusní výfuky Lafranconi a také budíky Motogadget, které poslední dobou nechybí na žádné zajímavé stavbě.

 

Vše ostatní je pak prací pánů z Custom Wolf, kteří si vyhráli jak s elegancí, tak se sportovním nádechem. Ve výsledku nádherná motorka, kterou jen tak někdo nepřehlédne a troufneme si odhadovat, že to bude hodně zajímavé svezení, klidně i na okruhu. 

Foto: Custom Wolf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno