Kdykoliv francouz Ludovic Lazareth vypustí něco ze své dílny, přijde nám, že se už musel absolutně zbláznil a že dál už to prostě nejde. I tentokrát ale ukázal, že hranice jeho práce neexistují

Jméno Lazareth nemusíme pravidelným čtenářům Motohouse příliš představovat. Tenhle chlapík se svým týmem nás šokuje už roky. Geometrie a svaly, tak by se dala stručně pojmenovat jeho cesta. Naposledy jste o něm mohli číst v MH 1-2/2013, kde jsme vám představili trojici upravených V-Maxů, z nichž jeden pocházel právě z Annecy le Vieux.

Specialitkou značky Lazareth jsou dlouhodobě také silniční tří- a čtyřkolky a právě v této sekci přibyla na stránkách www.lazareth.fr před nedávnem tato zajímavá novinka. Zajímavá? Slabé slovo. Brutální, úchvatná, neuvěřitelně úchylná, nadupaná testosteronem – to už bude přesnější.

Čtyřkolka Wazuma není žádnou novinkou. Tohle ufo monstrum už vyrábí Lazareth od roku 2009, koupit si ji můžete s motorem z R1. Jenže to bylo konstruktérovi asi málo a tak se objevil prototyp s příjmením V8F, což neznamená nic jiného, než že motocyklový motor vystřídal osmiválec na jehož hlavách najdete znáček vzpínajícího se koně. Ano, Ferrari. V podání Lazarethu je třílitr uškrcen na “směšných” 250 koní, ovšem pere se s pouhými 650 kilogramy hmotnosti.

Brutální zrychlení a úchvatný zvuk není samozřejmě jediné, co Lazareth za cenu téměř pěti milionů nabídne. Naprosto precizní zpracování, luxusní komponenty, jedinečný design a samozřejmě také řádná porce exkluzivity. Je to naprostá úchylnost, ale všichni bysme ji chtěli doma v garáži. 

Foto: Lazareth

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno