Valentino Rossi je díky své bohaté kariéře nazýván legendou, i když je stále aktivním závodníkem. Jak ho vidí ti, kteří jsou také legendami Grand Prix a kteří Italovu kariéru sledují z bezprostřední blízkosti závodních tratí?

Kenny Roberts Jr. – mistr světa třídy 500 ccm z roku 2000

“Když se na něj dívám z pohodlí gauče, tak to vypadá jednoduše. Vypadá to, že bych to mohl také zvládnout, ale nejsem Valentino. I kdybych fyzicky trénoval, což už nejde kvůli mému tělu a věku, tak to, co on dělá, je neuvěřitelné. Je úžasné ho sledovat.”

Wayne Rainey – trojnásobný mistr světa

“MotoGP je jeho manželkou. Je úžasné sledovat, co dělá. Vypadá to, že se vždycky usmívá. Nikdy se nenechal zlomit špatnými chvílemi, které zažil. To si myslím, že je v MotoGP velice důležité. Myslím, že se cítí dobře a má kolem sebe také dobrý tým. Je to také způsob, jakým trénuje a co dělá doma. Má kolem sebe spoustu projektů, které jsou zapojeny do tohoto sportu. Myslím, že nejdůležitější je to, že si to opravdu užívá.”

Kenny Roberts – trojnásobný mistr světa

“Nemůžete porovnávat Valentina Rossiho s nikým. Není nikdo takový, jako on. Jsou tu ostatní kluci, kteří jsou podobní, ale nikdo z nich není Valentino Rossi. Proč to pořád dělá? Nevím, je to v jeho krvi. Dokáže spojit způsob, jakým by to rád dělal s tím, co dělá, protože je skvělý závodník.”

Kevin Schwantz – mistr světa třídy 500 ccm z roku 1993

“Způsob, jakým stále pokračuje, jak je motivován, tak je úžasný. Každá sezóna v MotoGP je náročná, hlavně v tom, že stále přibývají další a další závody. Ještě úžasnější je způsob, jakým hledá motivaci se připravovat na sezónu. Není moc času na relaxování, on je prostě workoholik. On chce dál jezdit a jsem si jistý, že dokud bude jezdit, bude konkurenceschopný.”

“Myslím, že jednou z věcí, kterou jako bývalí závodníci rádi vidíme, je to, jak se tento sport zlepšuje. Ať už je to bezpečnost, příslušenství jezdců, jako jsou přilby, kombinézy, boty, rukavice, bezpečnost tratí, elektronika na motorce atd. To si myslím, že jezdcům pomáhá, aby měli delší závodní kariéru. Za nás to nebylo takové, většina z nás skončila, když nám bylo třicet. Valentino přepisuje pravidla a myslím, že k tomu určitě pomáhá i motorka.”

Valentino Rossi

Casey Stoner – dvojnásobný mistr světa

“Všichni známe Valentina a způsob jeho práce. Pořád je rychlejší a rychlejší. Myslím, že není limitován věkem. Všichni mluví o tom, jak je starý a že stále závodí, ale myslím si, že když nejste vážně zranění a dokážete si to stále užívat, tak není důvod, abyste končili. On má pořád motivaci, aby dál závodil.”

Giacomo Agostini – patnáctinásobný mistr světa

“K Rossiho rozhodnutí je těžké něco říct. Myslím, že má rád motorky, závody, celé prostředí a je pro něj těžké přestat a odejít. Já jsem cítil to samé a brečel jsem tři dny, když jsem se rozhodl skončit se závoděním. On je stále dobrý, rychlý, takže proč ne?”

Kromě toho se můžete těšit na příští vydání našeho časopisu, kde bude v Valentinem Rossim rozhovor!

Zdroj: MotoGP, Foto: Robert Sobčák, Michelin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno