Zkušený britský závodník Leon Halsam se od příští sezóny připojí k týmu Kawasaki Racing v mistrovství světa Superbiků a stane se tak týmovým kolegou Jonathana Rey.

Už dlouho se spekulovalo o tom, že se k továrnímu týmu Kawasaki ve WSBK připojí Leon Halsam. Po nedávném oznámení, že jde letos o poslední sezónu Toma Sykese v barvách KRT netrvalo dlouho a Kawasaki přestup Haslama k jejich týmu potvrdila.

Leon Haslam je v současné chvíli ve vedení britského šampionátu Superbiků, když jezdí v týmu JG Speedfit Kawasaki. V tuto chvíli už je v japonské Suzuce, kde se spolu s Jonathanem Reou a Kazumou Watanabe zúčastní 41. ročníku vytrvalostního závodu Suzuka 8 hodin v oficiálním týmu Green. Už předtím byl Leon Haslam týmovým kolegou Jonathana Rey ve WSBK, ale ještě předtím, než se Jonathan připojil ke Kawasaki.

Leon Haslam má v mistrovství světa Superbiků bohaté zkušenosti. Na svém kontě má pět vítězství závodů a 39 umístění na stupních vítězů. Nejlepší sezónu zažil v roce 2010, kde skončil jako vicemistr. Naposledy jel s Kawasaki ve WSBK na divokou kartu a poté vstoupil do BSB. V domácím šampionátu doposud vyhrál šest závodů z dvanácti a má náskok 80 bodů. K týmu KRT se připojí letos v zimě při testování.

Leon Haslam

Guim Roda – manažer týmu Kawasaki Racing

“Je pochopitelné, že je těžké nahradit jezdce Tomových kvalit. Nakonec jsme se pro sezónu 2019 rozhodli podepsat s Leonem poté ,co jsme zvážili mnoho faktorů – některých zřejmých a některých, které odpovídají vnitřním týmovým faktorům. Za tímto rozhodnutím stojí komplexní sportovní strategie a uspokojení cílů našeho týmu. Cítili jsme, že Leon je nejlepším možným jezdcem pro tuto práci. Poslední týdny naplnily spekulace a jsme rádi, že můžeme konečně potvrdit Leona jako volbu KRT. KHI ví, já vím, on to vím a také šéf týmu Marcel Duinker ví, že na jeho ramena dopadá velká tíha zodpovědnosti. Ve věku 35 let je tato příležitost tou nejlepší šancí prokázat, že má na něco navíc. Máme jasnou představu, kde tohle objevit a osobně jsem motivován k tomu, abychom využili jeho zkušeností k tomu, abychom se snažili vytvořit silnější balíček. Jak říkáme v KRT… “Výsledky jsou největším důkazem úsilí.”

Steve Guttridge – závodní manažer KME

“Dovést Leona do týmu KRT ve světových Superbicích je skvělým způsobem, jak ukázat, že v rámci závodní struktury Kawasaki je možné se dostat až na vrchol! Od té chvíle, kdy se připojil ke Kawasaki v britském týmu v BSB, jsme s ním měli velice plodný vztah, který zahrnoval Leonovu výpomoc v KHI u našeho týmu Green v Suzuce a s dalšími závody a dobrou zpětnou vazbou v týmech WSBK Puccetti a Pedercini. Nejdůležitější je pro nás jeho nadšení pro tvrdou práci, jeho bezmezná energie a jeho věk je jen číslo. Nemám pochyb o tom, že díky své osobní motivaci bude v každém závodě v příštím roce tlačit na Jonathana při boji o stupně vítězů. Těším se na nacházející zimní testy, kdy ho budeme podporovat při svém návratu do mistrovství světa Superbiků, ale nyní už na vítězném stroji KRT.”

Ken Ondo – senior manažer závodního oddělení Kawasaki Heavy Industries (KHI)

“Je velkým potěšením pro všechny v Kawasaki, že máme Leona jako našeho jezdce KRT. V současné chvíli je na čele průběžného hodnocení BSB a dvakrát byl s týmem Green v Suzuce na stupních vítězů, stejně tak pomáhal s vývojem v KHI v Japonsku díky svým divokým kartám při závodech JSB. Nadcházející závod Suzuka 8 hodin bude velice dobrým představení dua KRT pro sezónu 2019. Leon, spolu s Kazumou Watanabe strávil spoustu času v Suzuce při vývoji stroje pro osmihodinovku. Nyní nastal čas sklidit ovoce!”

Leon Haslam v BSB

Leon Haslam

“Musím moc poděkovat Kawasaki za tuto příležitost. Vrátit se do šampionátu mistrovství světa Superbiků je něco, na co jsem se opravdu těšil. Po několika vítězství závodů, rekordů tratí, pole positon a druhém celkovém místě, které jsem získal během mých sedmi let, je skvělé se do WorldSBK opět vrátit. Podpora Kawasaki během mých tří let v britském šampionátu Superbiků a skrz KHI při závodě Suzuka 8 hodin byla výjimečná. Opravdu si cením stejného přístupu Kawasaki UK a KHI v Japonsku a nyní doufám, že sezónu 2018 ukončím titulem v BSB a poté už se postavím výzvě ve WSBK. Sezóna 2019 bude plná nových výzev, protože konkurenceschopnost mezi výrobci pokračuje na nejvyšší úrovni, ale jsem si jistý, že s profesionálním a úspěšným týmem, který za mnou stojí, si můžeme užít spoustu úspěchů.”

Zdroj: Kawasaki Racing Team (KRT)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno