Kubajz startoval z nejlepší startovní pozice v kariéře a celý závod bojoval o vítězství. Cesta na stupně vítězů se zastavila kolo před koncem situací, o které mluví sportovní fandové po celém světě. Sociální sítě a internetové stránky doslova žijí skokem, kterým Jakub překonal motocykl padajícího soupeře.

Vtipy o úspěšném motokrosaři, koláže Jakuba závodícího na motokrosové trati s jeho Moto3 speciálem a příměry ke kouskům Evela Knievela. To všechno dnes najdeme na internetu. A jak celá situace vypadala v detailu? Dole v odkazu najdete odkaz na kompletní fotogalerii a volné video na www.motogp.com. Asi zbývá popřát…PŘÍJEMNOU ZÁBAVU! 🙂

 

 

Shrnutí závod – LeMans 2018:

Kuba vyrazil z druhé pozice a se Španělem Martinem nasadili skvělé tempo závodu. Ve druhém kole se náš reprezentant ujal vedení. V nájezdu do šikany Dunlop pak Martin poslal našeho závodníka rovně. Ten se ale naštěstí zařadil zpět za vedoucího jezdce. K vedoucímu tandemu se dotáhli ještě Bastianini, Bezzecchi a DiGiannantonio.

O první místo tedy bojovalo pět jezdců a v nájezdu do zatáčky 9 a 10 se opakovala situace z Martinova předjížděcího manévru. I když Kubajz nezískal žádnou výhodu, od vedení závodu si vysloužil penalizaci – 1,3 vteřiny k výslednému času. K vedoucímu vláčku přijelo dalších pět dravců, takže vítězství mohl získat prakticky kdokoliv z čelní desítky.

Zbývala dvě kola do cíle a Jakub Kornfeil stále aktivně zasahoval do bojů o vítězství. Jenže v tom došlo v poslední zatáčce okruhu Bugatti k nečekanému pádu Bastianiniho a náš jezdec musel ven. Před letícím motocyklem mohl zabrzdit a spadnout také nebo přidat plyn, přeskočit jej jako v motokrosu a pokusit se pokračovat. Motokrosem odkojený Jakub Kornfeil zvolil druhou možnost a překážku překonal spektakulárním letem, který v internetovém světě budí velkou pozornost. Připojil se na osmém místě a po pádu Martina a Bezzecchiho projel cílem na šestém místě a veze dalších velmi cenných deset bodů.

 

Jakub Kornfeil:

„Myslím, že dnešní závod jsme si všichni moc užili. Bojovat o vítězství byl nářez a jsem moc rád, že jsme v takovém tempu vydrželi celý závod. Co mě ale těší míň, je ta penalizace. Nevím, proč bych měl být trestaný za manévr, který mně nic nepřinese a jen přispěje k bezpečnému průjezdu celým sektorem…Ale co se dá dělat. Pak přišel ten incident s Eneou. Když jsem viděl, jak tam letí jeho motorka, jediné, co mě napadlo – přidej gas a do stupaček. Dopad byl dost tvrdý. Zadní tlumič šel nadoraz a byla to taková rána, že se mně nafoukl airbag v kombinéze. Byl jsem z toho dost otřešený a poslední kolo závodu bylo dost bolestivé. Už jsem se nemohl dočkat, až se protáhnu. Po odmávnutí jsem nechal motorku u traťáků, rozepnul kombinézu a bylo to trošku lepší. Na dnešní závod jen tak nezapomenu. Šesté místo určitě beru a už se moc těším do Mugella.“

 

Kategorie Moto3 – závod

1. Albert Arenas (SPA, KTM) 22 kol / 37:40,056
2. Andrea Migno (ITA, KTM) +0,160
3. Marcos Ramirez (SPA, KTM) +0,709
4. Fabio Di Giannantonio (ITA, Honda) +1,811
5. Niccolo Antonelli (ITA, Honda) +2,305
6. Jakub Kornfeil (CZE, KTM) +5,487
7. Tony Arbolino (ITA, Honda) +7,577
8. Aron  Canet (SPA, Honda) +11,190
9. Tatsuki Suzuki (JPN,Honda) +11,517
10. Jaume Masia (SPA, KTM) +11,704
11. Darryn Binder (RSA, KTM) +12,011
12. John McPhee (GBR, KTM) +12,073
13. Makar Yurchenko (KZA, KTM) +12,358
14. Dennis Foggia (ITA, KTM) +12,481
15. Philipp Oettl (GER, KTM) +12,746

Zdroj: TZ, bikeracing.cz, foto: TEAM PRUSTEL

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno