Takové martyrium patrně nečekal. Libor Podmol už na Dakarské rallye několikrát spadl, shořelo mu čerpadlo, urval si navigační panel a nyní musí řešit další zdravotní komplikace.

Po probuzení do volného dne mistr světa ve freestyle motokrosu zjistil, že ho hodně bolí ruka.Vzbudil jsem se ve čtyři hodiny ráno a nemohl otevřít pet láhev. Mám velký zánět šlach. Moc mě to mrzí. Mažu to různými mastmi, používám magnetickou terapii a dělám si masáže,“ popisoval Podmol. I před nedělní maratonskou etapou dává fanouškům jasný vzkaz: „Chci rozhodně dojet do cíle!“

 

 

V celkovém pořadí je Podmol na 38. místě a sedmým nejlepším nováčkem. Ztráta přes čtyři hodiny ho tolik netrápí, vítěz X-Games řešil během volného jiné těžkosti. „Cítím, jak mám ruku nateklou a horkou. Nedokázal bych si představit, že bych ráno musel odstartovat do etapy. Naštěstí jsem byl u fyzioterapeuta od Buggyry, zlepšilo se to. Uvidím, jak na tom budu ráno,“ dodal Podmol, kterého zatím těší dílčí věci. Nejvíce to, že když mu vše sedne, dokáže se během etapy pohybovat na třicátém místě. A také to, že je stále v soutěži.

Jsem už ale trošku fyzicky a psychicky rozhozený, ruka neposlouchá. Po pátečním pádu mám modřinu na stehně, do toho povyhozené žebro z předchozích dní… Moc padám a moc se ničím, jak to fakt neskutečně náročné,“ popisoval slavný motocyklista strasti v Saudské Arábii. A to závodní kolonu čeká v neděli přes 700 kilometrů v rámci maratonské etapy. To znamená, že v cíli nebudou na posádky čekat mechanici a jejich doprovodné týmy. „Chystám si tašku a maratonský spacák. Není to jednoduché, ale neplánuji uhnout ze svého snu, tedy dojet do cíle,“ vzkázal jasně Podmol.

 

 

 


zdroj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno