Nová sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu odstartovala úvodními dvěma závody v Berlíně. Libor Podmol v pátek a v sobotu v Mercedes aréně obsadil pokaždé třetí místo.

Ze dvou vítězství se radoval Němec Luc Ackermann, který předváděl dvojitá salta. Druhé příčky si pohlídal Španěl Maikel Melero. „Šampionát se mi podařilo rozjet skvěle. Bylo důležité, že jsem pokaždé předvedl čisté jízdy a nedopustil žádnou chybu. Vím, že musím přidat další nové triky, abych v závodech vítězil,“ prohlásil Libor Podmol, který v loňském roce skončil celkově na třetí pozici. Další čeští závodníci Petr Pilát a Filip Podmol nepostoupili pokaždé z kvalifikace.

 

 

V úvodních závodech mistrovství světa zařadil Podmol do svého repertoáru bodyvarialový trik California roll nebo například Surfer flip, jehož je autorem. Před rozjezdem na rampu při něm stojí na sedačce a ve vzduchu se do salta přetočí zpátky. „V Německu jsem svůj Surfer flip dával asi nejlépe v mé kariéře, byl pořádně protažený. Asi pomohlo, že jsem přes dva měsíce při dovolené na Srí Lance surfoval na vlnách a zaměřoval se na správnou koordinaci těla,“ prohlásil Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař.

VIDEO – nejlepší triky v Berlíně:

 

 

V Berlíně exceloval domácí závodník Luc Ackerman, který předvádí dvojité salto. Podmol ho však do svého programu v současné době neplánuje zařadit. „Budu pilovat jiné triky, asi Flair nebo další otočky nad letící motorkou ve vzduchu. Určitě mám v plánu předvést rozhodčím salto vpřed. To bych rád dal už během dalšího závodu,“ tvrdil Podmol, kterého v následujících týdnech čeká exhibiční šňůra v Rakousku.

Pokračování mistrovství světa se uskuteční 26. dubna v Mnichově.

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno