Už přes dva měsíce bojuje Libor Podmol s neustálými bolestmi a se zlomeninami na svých nohách.

I když je přikotven na vozíku, dělá vše pro to, aby co nejdříve mohl zase povstat a sedět na motorce. „Jím spoustu doplňků stravy, například houby, co rostou na Sibiři. Každý den dávám nohy do magnetického tunelu,“ popisoval léčbu Podmol, který má v nohách 41 šroubů a 4 ocelové pláty. Polámané nohy už nyní zatěžuje činkami a čeká ho další výzva. Mistr světa ve freestyle motokrosu bude moderovat akci na brněnském výstavišti, kde jeho bratr Filip předvede dvojité salto pod širým nebem. Největší akce léta se uskuteční 27. července.

Nejlepší český freestyle motokrosař se vzpamatovává z těžké nehody, když během závodu mistrovství světa v Mnichově dopadl z několikametrové výšky na nohy. Před sedmi týdny měl poslední operaci, stále však Libor Podmol nemůže chodit.Je na vozítku a cítí bolesti. „V životě jsem nic takového nezažil. Může za to moje pravá noha, která mi při pádu explodovala ještě více než levačka. Jak se kosti rozdrtily, tak s sebou vzaly bohužel nerv,“ popisoval Podmol. „Díky tomu mi noha neustále bolí, připadám si, jak kdybych byl celý den na tetování.

V současné době se freestyle motokrosař snaží rozlámané nohy posilovat. Levačku zatěžuje 15 kilogramy, horší pravačku zase 10 kg. Zároveň mu pomáhají alternativní metody léčby. Například jí houby ze Sibiře či z Himalájí. Užívá bylinu Kotvičník, či buněčný ultrafiltrát ze zahraničí. Zároveň dělá vlogy na svých sociálních sítích a píše třetí díl svého Deníku Libora Podmola. „Má název cesta na Dakar. Jsem teprve u první kapitoly, ale tenhle díl má zápletek k zamyšlení opravdu hodně,“ dodal Podmol, několikanásobný vítěz X-Games.

Podmol Brothers mají další akci!

Co však nevynechá, tak to jsou tréninky jeho bratra Filipa. V květnu přeskočil jako první jezdec na motorce slavný Taxisův příkop v Pardubicích. Před sebou má však další výzvu – v rámci akce „Překonávání Gravitace“ na brněnském výstavišti předvede koncem července jako první Čech dvojité salto na motorce pod širým nebem. „Bude to další velká show pro náš tým. Já se rovněž zúčastním, budu totiž všechno moderovat,“ doplnil Libor Podmol. „I když jsem znervózněl, když jsem zaslechl, že dorazí také Leoš Mareš.“

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno