Závodní ředitel japonské továrny Yamaha očekává v průběhu letošní sezony velký boj o nové smlouvy u špičkových jezdců a tím také předhánění v podobě lepších nabídek.

Jak je dobře známo, na konci nadcházející sezony královské kubatury MotoGP vyprší většině předních jezdců aktuální smlouvy a je možné, že se opět spustí jeden velký přestupový kolotoč. Pokud by se tomu stalo, budou jistě velkou roli hrát i peníze, čehož si je dobře vědom závodní ředitel japonské továrny Yamaha, pan Lin Jarvis.

 

KTM a Red Bull chce ty nejlepší výsledky a jezdce. Co na vábení peněz řekne Marc Marquez?
O tom, že Rossi nebude závodit a povede satelitní tým Yamahy se mluví v zákulisí stále častěji

Jak Jarvis v jednom z rozhovorů prozradil, má velké obavy z toho, že se finanční boj o špičkové jezdce vymkne kontrole a jezdcům budou pro přestup nabízeny astronomické částky. Jedná se jistě o narážku například na tým rakouské KTM, za jejímiž zády stojí Red Bull, který by velmi rád pomohl do týmu přivést Marca Márqueze.

Dovizioso ukázal, že dokáže jet na titul. Zvýšil tedy řádně svou hodnotu…
Až se Suzuki vrátí zase na špičku, bude rvačka i o tuto sedačku.
Zarco zazářil. Nejen on teď myslí na fabrickou M1. Bude to ale reálné?
Manželství Honda a Pedrosa ztratilo za ty roky svůj obsah. Bude to znamenat přestup k Yamaze?

„Situace se v tomto sportu výrazně změnila, již zde nejsou tři továrny týmy, ale je jich zde šest. To samozřejmě znamená, že boj o špičkové jezdce bude mnohem větší, než jsme zažili dříve. Každá z továren chce vyhrávat, a aby toho dosáhla, musí mít špičkového jezdce, takže je jasné, že zde bude velký boj. Já osobně mám obavy z toho, aby se finanční nabídky jezdcům nevymknuly kontrole. Je mi jasné, že každý chce vyhrávat, ale měli bychom všichni respektovat nějaký směr, kterým se tento sport bude vyvíjet,“ řekl Lin Jarvis.

 


Zdroj: Bikeracing.cz, speedweek.com/ foto: yamaha, honda, ktm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno