Herecká profese Pavla Lišku i Jana Révaie slušně živí, ale oba už delší dobu tráví spoustu času taky cestováním na motorkách. A jak se zdá, jejich koníček je úplně pohltil!

Nedávno se totiž vrátili z motorkářské výpravy na Kavkaz a už mají další plány se svými jednostopými láskami. Na příští rok plánují rovnou návštěvu Jižní Ameriky.Mám profesi, která mě časově omezuje, takže dlouhodobější pobyt mimo Prahu je pro mě bohužel problém. Brzo si tak budu muset začít dělat místo v kalendáři. Už teď se ale těším,“ řekl Révai. A těší se i jeho kolega. „To by byla velká pecka,“ řekl Liška. Podle Révaie by si Jižní Amerika zasloužila měsíc, klidně i dva. Nejvíc ho přitom láká Venezuela, Bolívie nebo Chile, tedy země, kde je na co z motorky koukat.

 

Na loňské kavkazské dobrodružství, ze kterého vznikl i televizní cestopis Moto Cestou Necestou, oba rádi vzpomínají. Nejvíce je oslovila příroda a otevření lidé v Gruzii, což prý předčilo i zážitky z Turecka.Velkou roli hrály i dva důležité faktory, které v Turecku logicky nebyly: jazyk, kterým se dorozumíme (já z ruštiny ještě maturoval) a alkohol, který Alláh turkům zakázal,“ vysvětlil Liška. Révai podle svých slov neviděl hezčí a rozmanitější zemi. „Ta zelená barva stromů je jak dodělaná ve Photoshopu, vzduch čistý až vás z toho bolí plíce. Lidi jsou tam neskutečně pohostinní, vstřícní, skromní a přátelští,” rozplýval se.

 

Oba herci se k motorkám dostali v útlém věku přes různé půjčené pionýry a stadiony. Liška vždycky snil o Simsonu, ale tento sen si nikdy nesplnil. Révai si svůj první vlastní motocykl pořídil až ve třiceti. Bylo to BMW F 650 GS, což je mimo jiné stejný model, na kterém v současnosti jezdí Liška. „Vybral jsem si tuhle motorku proto, že je nízká a já su prcek,“ podotkl se smíchem Liška. Révai pak přesedlal na větší enduro R1150 GS Adventure, které ho zatím nikdy nezklamalo. Ani jeden se za nějakého ortodoxního motorkáře nepovažuje, i když si trávení volného času v sedle oblíbili. „Jsem spíš takový uživatel, než motorkář.  Já se spíš jen tak vozím, cestuju a díky té motorce tak pluju vzduchem“ uzavřel Liška. Oba dva se opět potkají začátkem března na největší motorkářské akci roku, brněnském Motosalonu.

 

Foto: motosalon.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno