Jorge Lorenzo přiznal, že závody na mokré trati jsou jeho největší slabinou a musí se v této oblasti co nejdříve zlepšit. Předpokládat srážky lze hlavně v Japonsku či Malajsii a tyto závody by mohly být pro letošní sezonu rozhodující

Španělský závodník Jorge Lorenzo během závodů na okruhu Motorland Aragón nenašel přemožitele a s přehledem zvítězil . V jednom z rozhovorů ale prozradil, že jeho slabinou jsou závody na mokré trati, což se prokázalo například i v Silverstone nebo Misanu.
 
Jak samotný Jorge prohlásil, právě na tuto část – závodní víkendy na mokré trati, se musí co nejvíce zaměřit a pokusit se zlepšit, protože zde letos ztratil nejvíce bodů v boji o mistrovský titul s Valentinem Rossim.
 
 
„Ano, je to bohužel pravda, nejsem ten nejlepší jezdec na mokré trati. Je to jasně viditelné i statisticky dokázané, na dešti jsem vyhrál opravdu velmi málo závodů. Když se podívám zpět na letošní sezonu, je tam moje slabina v podobě mokrých závodů jasná. Pokud chcete vyhrát závod na mokru, potřebujete k tomu řadu zásadních faktorů, bez kterých to nejde. Musíte být opatrný, mít odvahu, ale ne příliš velkou. Není to rozhodně jednoduché, musíte najít kompromis. Udělám maximum pro to, abych se v tomto ohledu zlepšil. Bohužel to ale není snadné, protože k testování na mokré trati nemáme příliš mnoho příležitostí,“ řekl Jorge Lorenzo.


Průběžnou tabulku šampionátu najdeš …ZDE

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno