Manažer týmu LCR Honda poodhalil výdaje, které se skrývají za provozem týmu v královské kubatuře MotoGP.

Majitel týmu LCR Honda, pan Lucio Cecchinello, v jednom z nedávných rozhovorů poodhalil, jak náročné je v dnešní době ufinancovat tým v královské kubatuře MotoGP. I v letošní sezoně pojede Lucio s týmem o dvou jezdcích a tedy dvou motocyklech Honda RC213V.

Oba jezdci týmu jsou přímo pod smlouvou s Hondou, tudíž tým LCR se nestará o plat samotných jezdců, ale pouze členů týmu a jeho provoz. I tak se ale Cecchinello dostává k částce 10 milionů Euro za sezonu…

 

„Cal je placený přímo Hondou z Japonska. My se podílíme na dalších nákladech, například jen leasing za jeden motocykl Honda pro nás znamená 2,2 milionu Euro za sezonu. Nezní to jako mnoho, ale skrývá se za tím samozřejmě spousta dalších nákladů. Máme 47 členů týmu, včetně umbrella girls Máme od Hondy ale velkou podporu, dostáváme stejné díly, jako Marc Márquez, akorát se zpožděním. Pak zde máme ještě těžko předvídatelné výdaje, kterými jsou pády. Například pro Cala musíme mít v rozsahu 600.000 až 1 milion Euro na opravy motocyklů po pádech,“ řekl Lucio Cecchinello.

 

 


zdroj: bikeracing.cz/foto: tým LCR Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno