Závodní program Africa Eco Race se posouvá za svou polovinu a jezdci mají za sebou 7. etapu z celkových dvanácti.

Po včerejší zrušené 6. etapě pořadatelé odpískli dnešní etapu jako maratónskou, nicméně na jezdce čekala původní plánovaná porce 489 ostrých závodních kilometrů. Etapa z Chami do Gare du Nord začínala na velbloudí trávě, ale byly v ní samozřejmě i duny a dlouhé rychlé úseky. Náš jediný motorkář Lukáš Kvapil přijel z etapy nadšený a vidět to bylo i na jejím výsledku.

Lukáš Kvapil

Lukáš Kvapil – 20. místo (27. místo celkově)

“Dneska se mi od začátku jelo parádně a také jsem velmi záhy předjel asi sedm nebo osm lidí a opět jsem si řekl, že to je v pr… A pak přišly zase ty dlouhé vypalováky, ale fakt dlouhé, třeba třicet kilometrů a to jsem se musel krotit, abych to neutavil a musel jsem na nich držet přesně urzy. No a samozřejmě jsem zase dvakrát nebo třikrát zabloudil. Ale ne sám. Jedu si, najedou koukám a Optimus. Říkám si: “Optimus, ten nezabloudí…” A najednou vidím, jak se Optimus otáčí…” Ale dneska to byla opravdu rallye. Bylo to dlouhé, ale uteklo to rychle, protože v tom teple se mi prostě jede líp. Jsem v pohodě i na zítřek, kdy se jede dalších 400 km a já se na to hrozně těším.”

“Mám vlastně ještě jednu pěknou historku z konce etapy. Jeli jsme po takové podobné planině, jako máme dneska postavený bivak. Krásně mi seděly azimuty i záchytné body, všechno super a takhle mi to vycházelo asi deset kilometrů. A po nich jsem ale začal trochu váhat, protože jsem neviděl žádné stopy a začal jsem mít strach, zda nejedu špatně. A začal jsem už i trochu panikařit a v ten moment mi za zády zatroubil kamion a kolem se prohnala Tatra Tomáše Tomečka. V ten moment se mi ohromně ulevilo. Bylo mi jasné, že když jede Tomeček, tak jedu správně a po chvíli mi opravdu pípla i navigace. To mi hodně dodalo sebevědomí v navigaci a pokračoval jsem v pohodě až do cíle.”

Zdroj a foto: Radoslav Holan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno