Český motocyklový závodník Lukáš Pešek zažil první opravdovou zkušenost s vytrvalostním závoděním, ve francouzském Le Castellet absolvoval čtyřiadvacítku Bol d´Or

Lukáš Pešek o uplynulém víkendu podstoupil ve francouzském Le Castellet jednu z nejnáročnějších výzev motocyklového závodění, když si poprvé ve své kariéře vyzkoušel závod Mistrovství světa Endurance, a hned na nejdelší vzdálenost, tedy na 24 hodin.
 
S motocyklem BMW S 1000RR týmu BMW Motorrad Francie Team penz13.com bojoval společně s německým jezdcem Marcusem Reiterbergerem a nizozemským závodníkem Bastienem Mackelsem v nejstarším vytrvalostním podniku této planety, Bol d´Or. Během tohoto závodu se dokonce jeho tým dokázal prosadit až na průběžnou druhou pozici.
 
 
Ale technická závada nakonec rozhodla o tom, že se tým Rico Penzkofera musel spokojit s konečnou šestou pozici, což ale také patří mezi špičkové výsledky.
 
 
 
„Byl to můj první vytrvalostní závod a hned na 24 hodin, nemohl jsem si vybrat tvrdší zkoušku. Myslím, že jsme všichni odvedli skvělou práci, a to jak na motorce, tak stejně i v boxech. Jsem šťastný, že jsme dokončili závod. Samozřejmě, že jsme v průběhu závodu začali snít o pódium, ale to se nestalo. Při pohledu na smůlu některých jiných týmů jsme určitě měli také nějakou smůlu, ale ne tak velkou, jako ostatní.“

Foto: penz13.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno