Projekt Amperia Moto pod vedením Jirky Plesníka a s podporou Okruháři.cz staví elektromotocykl pro vozíčkáře a cíle jsou nemalé. Podpořte jejich snažení na Startovači!

Na začátku byl nápad a jasně daný cíl. Postavit ekonomicky příznivý elektromotocykl o dojezdu 100 kilometrů a maximální rychlosti přes 110km/h. Na konci je závodní speciál schopný konkurovat těm nejlepším ve třídě eSupersport (rychlost přes 200km/h).

Z počátku šlo “jen” o elektromotorku postavenou na rámu Aprilie AF-1 (Caf-E). Teprve v průběhu projektu se Jirka seznámil s Lukášem a slovo dalo slovo.

Speciální pomocná kolečka, stupačky, suché zipy, prostě celková úprava motorky pro jízdu paraplegikem. Elektromotorka k tomu přímo vybízí,protože odpadají starosti se spojkou a s řazením.

Jenže nezůstalo jen u základního Caf-E, které má sloužit primárně k otestování vlastního vyvinutého ovládacího softwaru a hadrwaru a schopností baterií a motoru. Na rýsovacím prkně je již projekt pracovně nazvaný RS-E, se kterým chceme Lukáše dostat zpátky na startovní rošt evropského šampionátu Moto E, popřípadě amerického eSupersport.

Mrkněte na prezentaci na Startovači a podpořte naši snahu dostat nejenom Lukáše Šemberu, ale i ostatní vozíčkáře zpátky do sedla motocyklu!


PODPOŘTE PROJEKT …ZDE

Díky všem.

Jirka Plesník a Okruháři.cz

Foto: Jan Stárek (okruhari.cz)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno