Bývalý úspěšný závodník Randy Mamola se v jednom z nedávných rozhovorů vyjadřoval k aktuálním výkonům vycházející španělské hvězdy, kterou je tovární jezdec Yamahy Maverick Vinales. Maverick předváděl suverénní výkony jak v průběhu celé zimní přípravy, tak i následně v rámci první Grand Prix v Kataru.

Samotný Mamola prohlásil, že Maverick předváděl již v loňské sezoně v sedle motocyklu Suzuki velmi přesvědčivé výkony a proto očekával, že po přestupu na tovární Yamahu bude okamžitě patřit k těm nejrychlejším ve startovním poli.

„Já osobně jsem si byl jistý tím, že Maverick se s přestupem na Yamahu rychle vyrovná a bude ihned konkurenceschopný. Už v loňském roce předváděl na Suzuki velmi dobré výsledky a Yamaha má přece jen ve výkonnosti náskok. Ostatní jezdci nebudou mít lehké tohoto závodníka letos porážet. Už při testech jsme mohli pozorovat, že je stabilně rychlý na různých tratích. Já osobně v něm vidím velkou podobnost s Marcem Márquezem, který by ve své premiérové sezoně královské kubatury prožíval něco podobného, jako nyní Maverick, kdyby nedostal tovární Hondu ale Suzuki. Momentálně to ale vypadá, že Maverick se se změnou plně vyrovnal a nyní od něj můžeme očekávat ohromující výsledky,“ řekl Randy Mamola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno