Španělský závodník Marc Marquez včera podstoupil úspěšnou operaci své zlomená pažní kosti.

Operaci v barcelonské Hospital Universitari Dexeus vedl elitní španělský chirurg Dr. Xavier Mir, který do svého týmu přizval uznávaného lékaře Dr. Barreru.

Kost byla zpevněná titanovými destičkami a nyní je již na Marcovi a jeho rehabilitačnímu programu, jak dlouho bude mimo aktivní dění letošního šampionátu MotoGP.

 

Alberto Puig – manažer týmu Repsol Honda

*Každý, kdo závodí v Mistrovství světa, má nechvalnou možnost zranění s možností ocitnout se na operačním sále. Bohužel, to byl náš případ a Marc to musel podstoupit. Marcovi bude nějakou dobu trvat, než se zotaví, ale jsme rádi, jak všechno proběhlo.

*Doktor Mir a jeho tým se postarali o celou situaci od pádu a provedli úspěšnou operaci. To dává týmu Repsol Honda hodně motivace, protože víme, že to proběhlo dobře. Nyní musíme být trpěliví, abychom viděli, jak se Marc zotavuje a abychom pochopili, kdy se může vrátit.

*Cal Crutchlow také podstoupil operaci, která dopadla dobře a v podstatě má v úmyslu v pátek zápěstí vyzkoušet. Jsme optimističtí ohledně jeho účasti v Grand Prix.

*Tento víkend se zaměříme na Alexe a pomůžeme mu udělat další krok vpřed. Když jste mladí a v kategorii nováčkem, každý týden se zlepšujete a rostete. Doufáme, že dokáže překonat ztrátu v úvodní části závodu.

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno