Jorge Lorenzo se poprvé oficiálně představil v barvách týmu Repsol Honda při krátkém rozhovoru pro Repsol. Na jeho nové angažmá promluvil také Marc Marquez.

Jorge Lorenzo strávil v královské třídě MotoGP 11 sezón, je pětinásobným mistrem světa, má za sebou téměř 300 závodů a ve svém věku 31 let ho letos čeká další výzva. Pro příští dva roky podepsal smlouvu s týmem Repsol Honda, se kterým za necelé tři měsíce rozjede novou sezónu v královské třídě. Stane se tak novým týmovým kolegou Marca Marqueze, který na jeho adresu krátce promluvil pro promotéra závodů.

“Myslím si, že přestup Jorgeho Lorenza od Ducati k Hondě je důležitý hlavně ze strany Hondy. Máte tu silného jezdce, mistra světa, který může vyhrát na vaší motorce a ne na jiné. Já jsem chtěl mít silného týmového kolegu z této kategorie, který pojede na stejné motorce. Pokud mě porazí, tak mě porazí na stejné motorce a nemůžu mít žádné výmluvy. Bude to tak, protože bude rychlejší. Bude to zajímavé, protože můžete více vyrůst. Jak se říká, váš první soupeř je váš týmový kolega. Když budete rychlejší, budete mít sílu a lidé přejdou na vaši stranu. Takhle to je, když máte v týmu dva šampiony, tlačí to na časy na kolo a na výsledky. Nemám mu co poradit, uvidí, jaké to bude, navíc každý vidí, kdo má jaké silné a slabé stránky. Jorge bude rychlý. Nevíme, zda to bude první den, zda bude potřebovat jeden závod, půl roku nebo rok, ale dříve nebo později bude rychlý. Znám tuhle motorku a znám Hondu a bude zajímavé sledovat, jaké bude spojení Hondy a jeho jízdního stylu. On jezdil hodně plynule, nyní se změnil kvůli Ducati, takže brzdí velice pozdě a agresivně, proto bude zajímavé sledovat jeho styl, který je jiný v porovnání se mnou,” řekl Marc Marquez.

Marc Marquez a Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo v krátkém rozhovoru pro hlavního sponzora týmu prozradil svá očekávání před sezónou.

Jak se cítíš v nových barvách?

“Nové barvy se mi líbí. Moje nejoblíbenější barvy byly vždy bílá, červená a černá a nyní k tomu připojím oranžovou. Jsou to barvy, které reprezentují úspěch se spoustou vítězství a titulů mistra světa za více než 25 let. Jsem velice hrdý, že jsem součástí této rodiny a schopný přispět k tomu, aby byl tým ještě silnější.”

Co pro tebe znamená patřit do týmu Repsol Honda?

“Repsol Honda je možná nejúspěšnějším týmem v historii. Mají nejvíce vítězství a titulů. Když je porovnán s fotbalovým týmem, byli by Barcelona nebo Real Madrid. Není tu žádný další tým s více tituly nebo větší světovou důležitostí, než tento.”

Jorge Lorenzo

Co sis myslel, když jsi poprvé vyzkoušel svou novou motorku?

“V loňské sezóně jsem jel na úplně jiné motorce, která byla dost velká a vysoká. Možná, že na mě byla až moc velká. Honda mi vyhovuje lépe v otázce svých rozměrů. Je kompaktnější, menší a nižší, takže ji můžu lépe naklánět. Cítil jsem se jistěji při nájezdech do zatáček, protože když jste blíž k zemi, cítíte se lépe. První pocity byly pozitivní a viděl jsem v ní velký potenciál.”

Když jsi vyjel poprvé s Hodnou, hodně ses usmíval. Jaké to bylo přijít do boxu tohoto týmu?

“V těchto chvílích váš výraz mluví sám za sebe. Všechno je to vzrušující, nové a užívám si to. I když je váš počáteční pocit dobrý, můžete říct mnohem víc svým výrazem.”

Mezi testy ve Valencii a v Jerezu přišly změny, jaké byly?

“Jedna z věcí, která na mě zapůsobila nejvíc, byla schopnost týmu Repsol Honda reagovat a poskytnout mi to, o co jsem je žádal. Jasně jsem jim něco řekl, Honda si to poznamenala, všechny moje poznámky, a za pár dní měli vše připraveno – a měli jsme například palivovou nádrž téměř na 100% takovou, jaká se mi líbila.”

Jorge Lorenzo

Řekl jsi, že ses učil od Marca Marqueze, ale on se učí také od tebe. Co si myslíš, že ti může Marc nabídnout a co mu můžeš poskytnout ty?

“Všichni jezdci mají své silné a slabé stránky. Marc je také má. Budu se snažit poučit z jeho silných stránek a myslím, že se bude snažit naučit to samé ode mě. Budeme tlačit jeden na druhého. Budu ho chtít porazit a on bude chtít porazit mě. Díky tomu tým vždycky roste a motorka může technicky růst.”

Letos tým Repsol Honda oslaví 25 let a Repsol slaví 50 let sponzoringu ve sportu. Co to pro tebe znamená?

“25 let je dlouhá doba. Když Repsol začal v roce 1995 sponzorovat tým Hondy, tak jsem tehdy začal sledovat motocyklové závody v televizi. Pamatuji si boje mezi Haradou a mým idolem Maxem Biaggim ve třídě 250 ccm, ale také ve třídě 500 ccm mezi Crivillém a Doohanem. Poté s Repsol Hondou podepsal Rossi a v roce 2006 Nicky Hayden vyhrál titul mistra světa. Je to velice úspěšný tým se spoustou vítězství a světových titulů a nyní mám tu čest a potěšení být v něm také.”

Tým bude mít oficiální prezentaci 23. ledna v Madridu. Bude to den plný očekávání?

“Představení týmu bude pro mě velice speciální. Myslím, že to generuje spoustu očekávání, protože dohromady máme 12 titulů mistrů světa a spoustu vítězství. Především je tu dost talentu a velká rychlost v nejúspěšnějším týmu historie. Očekávání a optimismus jsou velká a všichni si budeme chtít tento den užít.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno