Víkend v Assenu nevyšel Danimu Pedrosovi podle představ a ani jednou nebyl tak konkurenceschopný, jak by potřeboval. Jeho týmový kolega Marc Marquez naopak oslavil vítězství a k Danimu uvedl, že má problémy kvůli nedostatečné motivaci, kterou pro jízdu na Hondě potřebuje.

Dani Pedrosa v současné chvíli prožívá poslední sezónu v týmu Repsol Honda. Od příští sezóny ho v sedle RC213V nahradí Jorge Lorenzo. Dani má za sebou velice nevydařený víkend v holandském Assenu, kde v kvalifikaci obsadil až 18. místo a v závodě si dojel jen pro jeden bod za 15. pozici. Celkově je na 12. místě v hodnocení šampionátu MotoGP, když v posledních třech závodech získal jen 12 bodů. Celkem má na svém kontě 41 bodů, zatímco jeho týmový kolega Marc Marquez už má o 99 bodů více – 140 bodů.

“Dani prochází těžkou situací,” řekl Marc Marquez na téma svého týmového kolegy. “Assen je jednou z tratí, kde má největší problémy kvůli jeho fyzické kondici. Pokud nemáte dostatečnou motivaci, nemůžete jet s naší motorkou rychle, protože je hodně neklidná a musíte být odhodlaní.”

Marc Marquez

Očekává se, že Dani Pedrosa v MotoGP zůstane i příští rok jako jezdec satelitního týmu Yamahy. Oficiálně ještě nic nebylo potvrzeno a Dani od Grand Prix v Barceloně zatím mluví nejasně ohledně své budoucnosti. K tomu moc nepomohl ani víkend v Assenu, na který by 32letý Španěl nejraději zapomněl.

“Byl to velice těžký víkend,” řekl Dani Pedrosa. “Do závodu jsem neodstartoval dobře a na začátku jsme neudělali žádný progres. Ztratil jsem pár pozic, takže bylo těžké se dostat do rytmu. Víceméně jsem měl stejný pocit jako v trénincích a jakmile závod ubíhal, začal jsem být rychlejší a rychlejší a na motorce jsem se cítil pohodlněji. Časy se zlepšovaly. Mým problémem bylo, že jsem dohnal skupinu jezdců a poté jsem hodně ztratil v poslední zatáčce, takže bylo těžké provést čisté předjetí. Pak jsem zůstal na konci skupiny a opět jezdil pomalu. Následně jsem vyjel mimo trať v první zatáčce, abych zabránil pádu a během kola jsem ztratil dvě nebo tři vteřiny na skupinu. Dvě kola jsem na to tlačil, abych se opět dostal do dobrého tempa. Pozitivní věcí je nakonec to, že jsem měl dobré tempo, kromě toho na začátku. Musím dál pracovat na tom, abych byl rychlejší s novými pneumatikami, abych měl silnější kvalifikace.”

Zdroj: Motorsport.com, Repsol Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno