Současný lídr tabulky královské kubatury MotoGP prohlásil, že počáteční problémy s jednotnou elektronikou se podařilo vyřešit. Seriál Grand Prix si nyní užívá krátké letní přestávky

V první polovině letošní sezony královské kubatury MotoGP předváděl španělský závodník Marc Márquez velmi vyrovnané a kvalitní výsledky. Jak samotný dvojnásobný mistr světa královské kubatury MotoGP potvrdil, k těmto výkonům mu také pomohl vývoj motocyklu Honda RC213V, který je letos konkurenceschopnější.
 
Právě v loňském roce totiž Hondu i Márqueze trápilo chování motocyklu, které následně způsobovalo řadu jezdeckých chyb a také pádů v závodech. Ještě při testech v Malajsii na konci února si oba jezdci továrního týmu Repsol Honda stěžovali na charakteristiku motocyklu, to se ale v úvodu sezony podařilo japonské továrně vyřešit.
 
 
„V průběhu zimních testů jsme měli nejvíce problémů s jednotnou elektronikou. Nejvíce nás trápila na výjezdech ze zatáček, jakmile jsem otevřel plyn, motorka byla hodně neklidná. Stejně tak mi připadalo, že řazení bylo v loňském roce s elektronikou Hondy mnohem čistší. Na této oblasti jsme hodně zapracovali a podařilo se nám zlepšit. V průběhu zimy to vypadalo, že na Yamahách a Ducati tato elektronika funguje lépe. V průběhu sezony se nám podařilo ale téměř všechny tyto problémy vyřešit,“řekl Marc Márquez.

Foto: repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno