Marc Márquez dostal povolení k návratu na závodní dráhu MotoGP s novou Hondou RC213V a týmem Repsol Honda při testech v Sepangu 5. února 2022.

Během zimy Márquez absolvoval průběžné lékařské kontroly a konzultace, aby sledoval svou diplopii (dvojité vidění). V posledních týdnech díky zlepšení jeho stavu lékařský tým uznal jeho uzdravení za dostatečné k návratu k tréninku na motocyklu.

Jezdec s číslem 93 se nejprve vrátil na motokrosovou trať, poté vyzkoušel v Portimau Hondu RC213V-S a v Aragonii Hondu CBR600RR.

V pondělí 24. ledna se Márquez podrobil další lékařské kontrole, která znovu potvrdila, že léčba byla zcela úspěšná a osminásobný Mistr světa je ve stavu vhodném k jízdě na motocyklu MotoGP.

Bylo proto rozhodnuto, že Márquez zahájí svou kampaň 2022 na prvním oficiálním testu MotoGP v Sepangu a následující týden se vydá do indonéské Mandaliky. Bude to Marquezův první návrat na stroj MotoGP od vítězství v GP Emilia Romagna 2021, kde vyhrál před Polem Espargarem.

Tým Repsol Honda vyrazí na první test nové sezony v plné síle s Marquezem po boku Pola Espargara, který s týmem vstupuje do svého druhého roku.

 

 

Pól Espargaro – Honda není stavěná jen pro Marca, letošní ale bude míc víc zadního gripu!

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: Honda Repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno