Marc Márquez prohlásil, že letošní titul získal především díky správně zvolené strategii, kdy se snažil zajíždět především konstantní výsledky a zbytečně neriskoval.

Mistr světa v královské kubatuře MotoGP pro sezonu 2016, španělský závodník Marc Márquez, se v jednom z rozhovorů ohlíží za letošním šampionátem. Jak samotný Marc přiznává, je přesvědčen o tom, že letos zvolil správnou strategii.
 
Touto strategií má Marc na mysli zajíždět více vyrovnaných výsledků a zároveň méně riskovat. Zároveň Marc připomíná, že na Phillip Islandu, kde měl již titul jistý, se rozhodl opět jet na maximum a výsledkem byl pád.
 
 
„Samozřejmě každý závodník chce jet vždy na maximum. Je ale vždy velmi těžké najít hranici mezi osobním maximem a samotným limitem. Jakmile jedete na hraně, musíte zapomenout na ostatní jezdce i vaši pozici, ale jet prostě stále co nejrychleji dopředu. To je věc, kterou jsme před letošní sezonou neznal. Letos jsem se snažil být konstantnější do doby, než budu mít titul v kapse. Pak jsem na Phillip Islandu jel na hraně a havaroval jsem, to jen dokázalo, že moje letošní strategie byla správná. Samozřejmě je také důležité stále na sobě pracovat a zlepšovat jezdecký styl. Někdy se nevyplatí zbytečně riskovat,“ řekl Marc Márquez.
 
 

Foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here