Úřadující mistr světa MotoGP Marc Marquez včera podstoupil operaci ramene, se kterým měl v závěru letošní sezóny dost problémů. Nyní už ho čeká rekonvalescence a příprava na test v Sepangu.

Marc Marquez se po konci letošní sezóny a dvou předsezónních testech ve Valencii a Jerezu rozhodl podstoupit operaci levého ramene, které měl v posledních několika závodních víkendech často vykloubené. Operace proběhla v univerzitní nemocnici Dexeus v úterý 4. prosince. Operaci vel známý lékař Dr. Xavier Mir, kterého na sále doplňovali Dr. Victor Marlet a Dr. Teresa Marlet a všichni členové katalánského institutu traumatologie a sportovní medicíny.

Marc Marquez musí po operaci zůstat 48 hodin v nemocnici a poté začne jeho šestitýdenní rehabilitační program doma v Cerveře. Následně zahájí plnou zimní přípravu na únorové testy MotoGP v Sepangu.

Dnes Marc prostřednictvím sociálních sítí poslal pozdrav všem fanouškům a děkoval za veškerou podporu, kterou dostává.

Operaci podstoupil také jeho nový týmový kolega Jorge Lorenzo, který šel na operaci se zlomeninou pravého chodidla, které utrpěl v Aragónu. Stejně jako u Marca ji provedl Dr. Xavier Mir v nemocnici Dexeus a proběhla v pondělí.

Tip – jak správně rehabilitovat koleno v případě úrazu na motorce – http://www.pujcovnamotodlahy.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno