Marc Márquez přiznal, že jeho jezdecký styl je příliš riskantní a chtěl by jej změnit, zatím se mu to ale ještě nepodařilo.

Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP mnohokrát v letošní sezoně oslnil diváky i své konkurenty jezdeckým stylem, kdy dokázal zachránit i téměř jasné pády. Jak nyní Marc prozradil, rád by tento jezdecký styl změnil, ale zatím nenašel recept, jak na to.

Samotný Márquez přiznal, že dobře ví, že jeho jezdecký styl je hodně agresivní a tím i nebezpečný, zároveň ale dodává, že kdykoliv se snažil svůj styl změnit, nikdy nebyl dostatečně rychlý.

„Například ve Valencii ani sám nevím, jak se mi ten pád podařilo zachránit. Je to asi jen můj reflex, který jsem získal díky dobrému tréninku. Je to holt můj jezdecký styl a k tomu takové situace bohužel patří. Je ale pravdou, že bych rád svůj jezdecký styl změnil a jezdil klidněji, protože jsou to často velmi nebezpečné situace. Zatím se mi to ale nikdy nepodařilo, kdykoliv jsem snažil můj styl změnit, byl jsem pomalý a na Hondě jsem se necítil, jako ve své kůži,“ řekl Marc Márquez.

 


Zdroj: bikeracing.cz/motosport magazin, foto: repsol

1 komentář

  1. To ještě ve Valencii říkal, že mu tenhle styl vynesl X titulů (nemám to číslo v hlavě) a nemyslí si, že by něco dělal špatně. I ten skoro-pád komentoval jako “Marquez style till the end”. No, asi mu někdo promluvil do duše 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno