Španělský jezdec Marc Márquez se stále více přibližuje svému návratu do MotoGP. V Misanu již dokonce testoval.

To je jistě pozitivní vývoj a osminásobný mistr světa se může plně soustředit na to, aby se co nejdříve vrátil na motocykl RC213V. Nicméně v rozhovoru pro španělskou televizní stanici DAZN naznačil pilot Repsol Honda Teamu, že po uplynutí dvou let, během kterých má s Hondou smlouvu, může být vše jinak, než se již mnoho let říká.

„Záleží na Hondě, kolik jim dám? Ty dva roky, které mám ve smlouvě. Nehodlám to popírat. Vždycky říkám: ‘Honda je Honda, značka mých snů’. Dali mi velký respekt a jsem jim za všechno, co pro mě udělali, velmi vděčný, ale dokud budu závodit a myslím si, že mám úroveň, chci ale vítězný projekt, pokud ne…“ řekl nedávno Marc Marquez reportéru španělské televizní stanice DAZN, panu Izaksunovi Ruizovi.

Tovární pilot HRC ovšem jde ještě dále, když naznačuje, že by dokonce mohlo jeho zranění znamenat předčasný konec kariéry. „Můj dědeček mi řekl: ‘Nech toho, máš dost na to, abys žil, co jsi udělal, to jsi udělal, nech toho’. Já jsem dědovi slíbil: ‘Slibuju, že je to poslední šance pro tu ruku’. Řekl jsem mu, že jestli se to po tomhle nezlepší, tak už není žádná jiná cesta, které by se dala použít. Je to těžké z hlediska psychiky. Tak, abych mohl bych zvednout normální sklenici a mohl bych sníst kus masa, aniž bych zvedl loket. Teď už ale jím jako normální člověk, jsou to jen drobnosti. Už rok jsem nezvedl ruku o 90 stupňů. Už dva týdny jsem na vrcholu, ale přijdou i pády, to se stává.“

 

 

 


zdroj TZ: www.bikeracing.cz foto: repasol honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno