Marc Márquez komentoval potřebu navýšit bezpečnost v MotoGP a potřebu rozšiřovat i bezpečnostní zóny na jednotlivých tratích.

Při Grand Prix v Jerezu Marc Márquez zažil další těžký pád, kdy jej zastavily až samotné ochranné bariéry. Nyní se jezdec továrního týmu Repsol Honda vyjádřil i k tématu stále rostoucích nároků na bezpečnost.

Jak Marc prohlásil, je potřeba neustále rozšiřovat bezpečnostní zóny na tratích, kde se MotoGP závody jezdí. Hlavním důvodem je dle jeho slov skutečnost, že s ohledem na to, jak motocykly zrychlují, musí se přizpůsobovat i bezpečnostní zóny.

Neustále zrychlujeme, to je normální, jsme v MotoGP. V královské kubatuře jde každé továrně o to, aby postavila rychlejší motorku, která ještě splňuje předepsaná pravidla. S tím je ale spojená skutečnost, že se bezpečnostní zóny neustále zmenšují, protože čím jsme rychlejší, tím potřebujeme více prostoru na zpomalení v případě pádu. S tím, jak budeme i nadále zrychlovat, se může stát, že budeme muset na všech tratích, kde jezdíme, rozšiřovat bezpečnostní zóny,“ řekl Marc Márquez.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno