Úřadující mistr světa dnes obhájil svůj loňský a předloňský titul a stal se mistrem světa MotoGP i v sezóně 2018. Dnes oslavil celkem sedmý titul a pátý v královské třídě MotoGP. 

Marc Marquez měl dnes první šanci na to, aby oslavil letošní titul mistra světa. První šanci na konci dnešního závodu nakonec proměnil v cenný cíl. Po startu z šestého místa se Marc rychle dostal na třetí místo. Poté jel dlouhou dobu za Andreou Doviziosem na druhé pozici, párkrát ho zkusil předjet, ale spíš jakoby vyčkával opět na závěr závodu. Nakonec Doviho předjel a pustil se do rychlých kol. Andrea Dovizoso se nevzdával, jel v podobném tempu, ale bohužel dvě kola před cílem spadl a tím bylo rozhodnuto. Marc Marquez tak musel udržet nervy na uzdě a odjet poslední kolo. Po projetí cílem se tak rozpoutaly velké oslavy s fanoušky i týmem. Na stupních vítězů ho doplnili Cal Crutchlow a Alex Rins.

Marc Marquez

“Cítím se opravdu hodně dobře. Po Aragónu jsem si začal představovat, že by to tento rok mohlo dopadnout. Velký rozdíl je v tom, že máte první šanci a podaří se to. Byl to nejlepší okruh, kde toho dosáhnout. Víkend byl těžký, podařilo se mi jet za Andreou a myslel jsem na to, že použiji stejnou strategii jako v Thajsku. Chtěl jsem zaútočit před posledním kolem, protože jsem cítil, že mám něco navíc. Tlačil jsem na to hodně tvrdě a on nakonec udělal chybu. Jsem z toho zklamaný, protože si zasloužil být tady s námi na stupních vítězů. Nyní si to můžeme užít s celým týmem i Hondou. Moc děkuji za přání.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno