Jezdec týmu Repsol Honda MotoGP již vykázal velmi příznivé zlepšení diplopie po návštěvě nemocnice Clínic a vyšetření u specialisty Sáncheze Dalmaua. V Argentině ale nebude ze zdravotních důvodů startovat.

Marc Márquez v pondělí navštívil svého očního lékaře, doktora Sáncheze Dalmaua, v nemocnici Clínic v Barceloně, kde se podrobil druhé lékařské prohlídce po havárii, kterou měl před týdnem ve Warm Up na GP Indonésie.

Při tomto novém vyšetření Dr. Sánchez Dalmau potvrdil, že diplopie Marca Márqueze vykazuje znatelné zlepšení a znovu potvrdil, že vývoj jeho zraku je velmi příznivý. Stejně jako v případě poslední epizody diplopie bude Marc Márquez pokračovat v konzervativním léčebném režimu s pravidelnými kontrolami.

Jezdec týmu Repsol Honda se nezúčastní dalšího kola Mistrovství světa MotoGP, které se koná tento víkend v Argentině, protože pokračuje v rekonvalescenci.

 

 

Dr. Bernat Sánchez Dalmau
oční lékař nemocnice Clínic v Barceloně

„Druhé neurooftalmologické vyšetření, které bylo Marcu Márquezovi provedeno toto pondělí, ukázalo velmi příznivý vývoj ochrnutí čtvrtého pravého nervu po pádu, k němuž došlo při Grand Prix Indonésie. Rekonvalescence ještě není úplná a Marc Márquez musí dodržovat zavedený terapeutický režim s konzervativní léčbou.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: repsol.honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno