V jednom z nedávných rozhovorů Marc Márquez prohlásil, že sebe za perfektního závodníka určitě nepovažuje a na tuto pozici označil Jorge Lorenza

Celkem devatenáct vítězství a celých 22 pole position dokázal získat dvojnásobný mistr světa královské kubatury MotoGP – Španěl Marc Márquez za pouhé dvě sezony. I přesto, že právě tento jezdec v posledních dvou letech láme jeden rekord za druhým, sám se za perfektního závodníka rozhodně nepovažuje.
 
Na otázku, zda jej velká popularita v médiích stejně tak jako nadvláda v posledních dvou letech těší,  odpověděl souhlasně nicméně ihned dodává, že za perfektního jezdce považuje spíše rivala Jorge Lorenza než sebe.
 
 
„Samozřejmě mám radost z úspěchů v posledních dvou sezonách, ale zároveň nad tím nějak zvlášť nepřemýšlím. Pokud se chci na této úrovni udržet i do budoucna, musím tvrdě pracovat a ne přemýšlet nad úspěchy v uplynulých sezonách. Je pravdou, že limitem pro každého jezdce jsou pneumatiky, když vás zklamou, hrozí pád.”

“Pro mne osobně je například hodně těžké držet stejnou stopu po celý závod. Například Lorenzo je v tomto ohledu bezchybný, dokáže jezdit v za sebou jdoucích kolech stejnou stopu. Obzvláště v posledních etapách závodů projíždím každé kolo zcela jinak, což není ideální,“ řekl Marc Márquez.
 

Foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here