Marc Márquez si je vědom toho, že ztráta 63 bodů je již příliš vysoká na to, aby se letos mohl zapojit do boje o mistrovský titul. již o tomto víkendu další závod na Aragonu

Stále ještě úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP, Španěl Marc Márquez, sice vyhrál v Grand Prix v italském Misanu, ale i přes pád Jorge Lorenza přiznává, že ztráta na vedoucí pozici je stále velmi vysoká. Před svojí domácí GP na okruhu Motorland Aragón tak Marc ztrácí na druhého Lorenza 40 bodů, na vedoucího Rossiho celých 65 mistrovských bodů.
 
 
Zde se je již Márquez vědom skutečnosti, že bez velké náhody je pro něj boj o letošní mistrovský titul téměř nemožný. Zároveň tento španělský závodník ale dodává, že jeho hlavním cílem do zbytku letošní sezony je vyhrát co nejvíce závodů.
 
 
„Ne, s titulem letos už opravdu nepočítám. Jsem příliš daleko od vedoucích dvou jezdců, ztráta je moc vysoká. Lorenzo sice v Misanu udělal chybu, ale byl tím nejrychlejším jezdcem na trati, naopak Valentino byl zase nejrychlejší na mokru. Moje ztráta 63 bodů je jednoduše už příliš vysoká na to, abych ji mohl eliminovat ve zbývajících pěti závodech. Mým cílem je nyní v každém závodě bojovat o titul a co nejlépe se připravit na příští rok. Pokud bych dokázal v následujících závodech vítězit, budu spokojený,“ řekl Marc Márquez.

Foto: repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here