Ital Marco Melandri se rozhodl ukončit svou kariéru na konci letošní sezóny.

Marco Melandri, jezdec týmu GRT Yamaha v mistrovství světa Superbiků, oznámil, že okamžitě po posledních závodech letošní sezóny ve WorldSBK ukončí kariéru. Pověsit svou závodní kombinézu na hřebík se rozhodl ve 36 letech.

Marco Melandri se do velkého motocyklového světa, tedy mistrovství světa silničních motocyklů, dostal na plný úvazek ve svých patnácti letech v roce 1998 (první závod jel v roce 1997 na divokou kartu v Brně). V tu chvíli na sebe hned upozornil, když se stal nejmladším vítězem závodu Grand PRrix. Jeho rekord byl platný deset let. Svou debutovou sezónu ukončil celkovým třetím místem. Hned v další sezóně vyhrál pět závodů, ale titul mistra světa mu utekl jen o jeden bod. Ještě větší úspěch zaznamenal po přestupu do střední třídy 250 ccm, kde v roce 2002 vyhrál devět závodů a stal se mistrem světa. Bylo jasné, že se brzy přesune do královské třídy a nejúspěšnější sezónu prožil v roce 2005, kde vyhrál dva poslední závody a skončil celkově druhý za Valentinem Rossim. V roce 2011 přestoupil z MotoGP do WorldSBK a v sedle Yamahy YZF-R1 vyhrál čtyři závody. Sezónu tak ukončil jako vicemistr. Od té chvíle se zapsal mezi nejúspěšnější závodníky mistrovství světa Superbiků. V roce 2015 se na skok vrátil do MotoGP, ale s Aprilií to moc nešlo, takže opět skončil ve WSBK. I přes to, že ani v letošní sezóně nemá špatné výsledky, rozhodl se po závodech v Kataru ukončit kariéru. Za svou kariéru vystřídal motorky značek Honda, Aprilia, Yamaha, Ducati, Kawasaki a Aprilia.

Marco Melandri

Marco Melandri

“Bylo pro mě velice těžké se rozhodnout ukončit kariéru. Nějakou dobu jsem o tom přemýšlel a před závodem v Imole jsem se nakonec rozhodl, že to bude na konci sezóny 2019. Jsem stále konkurenceschopný a proto si myslím, že je lepší v tuto chvíli skončit, když si závody stále užívám, než čekat do chvíle, kdy mě to nebude bavit a bude těžší dosáhnout nějakých výsledků. Od chvíle, co jsem se takhle rozhodl, tak cítím, že ze mě spadlo velké břemeno. Nyní všichni vědí, že je to můj poslední rok a já jsem ještě motivovanější na to ještě více tlačit, abych měl v posledních závodech dobré výsledky. Je to mojí součástí, rád bych odešel na vrcholu, ale je to také odplata za víru Yamahy a týmu GRT Yamaha ve mě. Byla to zatím těžká sezóna, ale tvrdě pracovali na tom, abych mol realizovat můj potenciál. Nikdy mě nepřestali věřit a doufám, že mé zkušenosti týmu pomohly se trochu rychleji adaptovat na závody v mistrovství světa Superbiků. Těším se, až spolu ukončíme moji poslední sezónu. Dám do toho všechno, do každého kola a budu na sebe tlačit, abych se zlepšil a dovezl týmu výsledky, jaké si zaslouží. Poté přijde čas na to se posunout dál a dělat v mém životě něco jiného. Pro mě to byla fantastická cesta a děkuji všem, které jsem na této cestě potkal.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno