Závodní ředitel italské továrny Ducati hovořil na téma, jak by si Marc Márquez mohl počínat na motocyklu Ducati.

Otázku, jak by zajel Marc Márquez na továrním motocyklu Ducati, si pokládá řada motocyklových fanoušků. Nyní se touto otázkou zabýval i samotný závodní ředitel italské továrny – pan Gigi Dall’Igna. Dle jeho slov je ovšem velmi těžké odhadnout, zda by se Marcovi na Ducati dařilo stejně tak, jako na Hondě.

„Najít odpověď na takovou otázku je velmi těžké. Vždy je komplikované, když oddělíte jezdce od jeho týmu a motocyklu. Já jsem přesvědčen o tom, že vždy se jedná o kompletní balíček, který musí dokonale fungovat dohromady. Je tedy velmi těžké odhadnout, jak by si Marc počínal na motocyklu Doviziosa,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Poté pokračoval slovy: „V minulosti jsem nad možností jednání s Márquezem přemýšleli. V našem sportu se ale neustále řeší snižování nákladů a zcela upřímně, plat jezdců je jedním z největších nákladů. Z tohoto ohledu je pro jakoukoliv evropskou továrnu velmi těžké dát vyšší nabídku, než je schopna dát Honda. Mají za sebou ohromné ekonomické zázemí a pro každou evropskou továrnu je obtížné se jim v tomto ohledu jen přiblížit.“

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz; foto: Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno