V ostravském v areálu firmy Libros se sešlo téměř 50 jezdců ze 13 zemí. Kromě Evropanů soutěžilo několik jezdců z Japonska a také jeden jezdec z Austrálie. Na startu i v tomto roce nechyběl Martin Krátký, který se akce pravidelně účastní každý ročník od zrodu této akce.
Na jezdce v sobotu čekala kvalifikace, ze které se 15 nejlepších jezdců probojovalo do finále. Martin zajel sobotní kvalifikaci na šestém místě a cíl kvalifikovat se do finále a šetřit stále bolavou nohu se podařil. V nedělním finále, už to byl opět útok na nejvyšší příčky.

Jak celý víkend probíhal, očima našeho předního stuntridera:
„Domácí závod v Ostravě je něco, na co se vždycky moc těším měsíce dopředu. Ať už kvůli všem kamarádům, které během víkendu potkám, nebo pro atmosféru. V týdnu před akcí jsem měl při tréninku drobný pád. Dva dny před akcí jsem musel chodit ještě o berlích a nemohl došlápnout na nohu. Rychle se to lepšilo a v pátek ráno jsem se rozhodl vyrazit. V sobotu po lehkém tréninku před kvalifikací jsem měl radost z toho, že to jde a já mohl odjet kvalifikaci (6. místo). V neděli už nebylo proč se šetřit a nakonec z toho bylo druhé místo za Mikem Jensenem z Dánska. Dokonce to bylo jen o dva body, tak to bylo těsné, což mě moc těší. Letos to pro mě bylo, už třetí druhé místo (Itálie, Lotyšsko, Česká Republika) vždy za Mikem. Před víkendem to vypadalo, že ani nepojedu a nakonec z toho byla bedna z toho mám velkou radost. Ted mě čeká o víkendu jedna show a další víkend závod tentokrát ve Francii, takže po pád dnech odpočinku začínám opět trénovat.“

TOP 5 Ostrava:
1. Mike Jensen (Dánsko)
2. Martin Krátký (Česká Republika)
3. Rafak Kanik (Polsko)
4. Joona Vatanen (Finsko)
5. Tomas Toth (Slovensko)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno