Autoklub České republiky dnes oznámil jméno nového ambasadora českého motorsportu, kterým je Martin Michek. Příští rok v lednu bude poprvé startovat na legendární Rallye Dakar. Autoklub naváže na rozsáhlé zpravodajství z letošního ročníku a o účasti Martina Michka budou fanoušci nejtěžšího závodu na světě podrobně informováni.

Jsem rád, že jsme s Martinem navázali úzkou spolupráci a budeme mu držet palce. Z Rallye Dakar bude přinášet zpravodajství Česká televize, náš mediální partner, a o průběhu závodu a zážitcích Martina z jednotlivých etap bude pravidelně informovat české příznivce,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Martin Michek je český motocyklový závodník, věnující se doposud především motokrosu. Za svou kariéru se mu podařilo získat sedm titulů mistra České republiky v prestižní třídě MX1. Rodák z Českých Budějovic provozuje také vlastní MX a enduro školu. Práce s mladými závodníky ho baví, ročně organizuje několik kempů pro budoucí naděje českého motocyklového sportu.

V letošním roce se soustředil na motokrosové mistrovství Evropy. „Obhájil jsem titul, takže můžu říct, že to vyšlo na výbornou,“ komentoval svoje působení v Evropě Michek. Když nehrozila termínová kolize, startoval také v domácím šampionátu a svými výkony výrazně pomohl k titulu svému týmovému kolegovi Bence Szvobodovi.

V letošním roce také zkoušel seriál Baja Rallyes, první zkušenosti nabyl v Aragonu, kde vybojoval skvělé 5. místo.

Jednatřicetiletý jezdec se nyní chystá na svůj premiérový ročník Rallye Dakar. Bude součástí týmu Orion – Moto Racing Group, který na rozdíl od Martina nebude na Dakaru nováčkem. Přes veškeré úspěchy Martinovi motivace rozhodně nechybí.

„Do příštího roku jdu se stejnými cíli, jako v minulých letech, a to v barvách nového HT Group Racing Teamu,“ vzkazuje svým soupeřům, kteří se na něj kromě Dakaru mohou těšit také v mezinárodním mistrovství republiky a evropském šampionátu v motokrosu.

 

Trasa Rally Dakar 2020 …zde

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno