Vyvinuto a navrženo v Itálii, vyrobeno v Číně – takový nápis zřejmě v nejbližší době budeme nacházet na balení tlumičů Marzocchi.

Mateřská společnost VRM totiž podepsala smlouvu se společností Zhejiang Mazhuoke Machinery Manufacturing (QJ Motors) o budoucí výrobě. V rámci nového partnerství postavily VRM a Zhejiang Mazhuoke Machinery Manufacturing novou moderní továrnu v čínské provincii Če-ťiang (Zhejiang).

 

 

Zatímco výzkum a vývoj, testování a design budou dále probíhat v Bologni, výroba minimálně části modelů se přesune do Číny. VRM koupila Marzocchi v roce 2016 od tehdejšího majitele, společnosti Tenneco. V tu dobu už hrozil značce Marzocchi zánik, což by například pro značky BMW, Ducati nebo MV Agusta znamenalo značné problémy.

Naštěstí se našel nový majitel a do Marzocchi investoval. Od té doby se značka dále vyvíjela, dnes nabízí semiaktivní odpružení a nedávno odhalila svůj plně adaptivní systém. „Když jsme Marzocchi koupili, byl obrat 8 milionů ročně,“ poznamenal generální ředitel VRM Florenzo Vanzetto.

Dnes má obrat 32 milionů a roste stále více s novými projekty a novými partnerstvími.“ Tak uvidíme, jakou změnu přinese výroba v Číně.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno