Jsou to už dva roky, co světlo světa spatřil motocykl T12 Massimo. Už z názvu je jasné, že jde o výtvor legendárního designéra a konstruktéra Massima Tamburiniho, kterého čtenářům Motohousu asi netřeba představovat.

Prototyp, který před dvěma lety představila rodina Tamburini, je velmi důstojnou rozlučkou mistra, motorkou, již navrhoval čistě podle svých představ, bez jakýchkoliv omezení. Původně mělo jít o jediný kus, ale nyní to vypadá na malou sérii 12 kusů.

 

 

Oproti původní motorce nedojde k žádným změnám, i když je otázka, jestli někdo z movitých majitelů nebude chtít motorku upravit nějakým způsobem podle vlastních představ. A movití opravdu budou muset být, protože rodina Tamburini si tenhle skvost cení na 1 milion dolarů.

Co za něj sběratelé dostanou? Čtyřválec BMW S 1000 RR v superbikové specifikaci (230 koní) uložený do rámu kombinujícího hořčíkové výlisky a ocelové trubky. Kolem toho karbonové kapoty, řadu úchvatných frézovaných dílů a špičkové komponenty v čele se závodními tlumiči Öhlins, monobloky Brembo, hořčíkovými ráfky Marchesini nebo závodní elektronikou MoTec.

Jasně, asi nikdo s touhle motorkou nebude lítat po okruzích. Dá se čekat, že zůstane v soukromých sbírkách...

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno