V rámci evropského mezinárodního road racingového šampionátu (IRRC) bude vedle Marka Červeného (startujícího v kategorii Superbike1000) WEPOL Racing Team v kategorii Supersport 600 reprezentovat na motocyklu Yamaha R6 velmi zkušený francouzský závodník Matthieu Lagrive (FRA).

 

Evelina Weagová z WMS Internation al Sport s.r.o., která je exklusivním marketingovým partnerem společnosti WEPOL,a.s., dále uvádí: „Doufáme, že účast tohoto zkušeného francouzského závodníka, který se mimo jiné může pochlubit titulem pětinásobného Mistra světla v endurance (vytrvalosti), přinese jak velmi atraktivní podívanou pro všechny diváky celého šampionátu IRRC, tak kvalitní výkony, které mohou posunout úroveň celého seriálu opět o stupeň výše.

 

Pro kategorii Supersport WEPOL Racing Team postavil nový model Yamaha R6. První testování motocyklu je plánováno na přelom března a dubna.

 

Matthieu Lagrive k novému angažmá uvedl: „Rozhodl jsem se pro účast v IRRC po návštěvě WEPOL Racing Teamu v Novém Bydžově a následné podrobné prohlídce Hořického okruhu. K této trati chovám velký obdiv a respekt již od mých startů v Hradeckém teamu INTERMOTO. Ještě před pár lety by pro mě start na road racingových okruzích nebyl reálný, avšak nyní to beru jako velkou výzvu. Pevně věřím, že s WEPOL Racing Team máme velkou šanci podávat kvalitní výkony. Moc se těším na první testování a následně na první závod v Hengelo (NED).“

 

Koordinátor týmu uvádí: „Matthieu se zúčastní také závodu 300 Zatáček Gustava Havla, Těrlického kahance a případně nějakého dalšího vybraného podniku u nás nebo v Evropě. Nyní nás čeká ještě hodně práce, neboť závody jsou za dveřmi. Věřím, že účast Matta je pro všechny velkou motivací, a že společně s Markem Červeným budou tvořit kvalitní jezdecký tým.

 


zdroj: TZ týmu / foto: bikeracing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno