Ital Mattia Pasini se o víkendu vrátí k závodům Grand Prix, když pojede jako náhradník za zraněného Jake Dixona.

O nadcházejícím víkendu se šampionát mistrovství světa MotoGP vrací do Evropy, když se pojede ve španělském Jerezu. Určitě se opět můžeme těšit na zajímavé závody ve všech třídách. Moto2 je letos také od prvních závodů velice vyrovnaná a jezdce od sebe dělí jen pár tisícin vteřiny, takže změna motorů z Hondy na Triumph se zdá dobrým krokem.

Tým Sama Qatar Ángel Nieto musel pro Jerez vyřešit nepříjemnou věc, protože se jim zranil stálý jezdec Jake Dixon. Britský závodník spadl v první den tréninků při Velké ceně Ameriky. Poté podstoupil několik lékařských vyšetření a na základě rozhodnutí jezdce, týmu a lékařů přišlo oznámení, že příští závod vynechá, aby se co nejlépe uzdravil. V sedle jeho KTM ho v Jerezu nahradí Mattia Pasini, který v barvách týmu Flexbox HP 40 dojel v Americe na 4. místě. Velice zkušený Ital jezdil v týmu Aspar ještě ve třídě 125 ccm v roce 2006 a získal dvě vítězství a celkem šest pódií. Jeho nový týmový kolega Xavi Cardelús se před Jerezem zotavoval a doufá, že bude pokračovat v dobré práci s týmem.

Mattia Pasini

“Jsem velice rád, že budu závodit v Jerezu. Bude to jiný závod, než v Austinu, protože změním motorku a nikdy předtím jsem nejezdil na KTM. Doufejme, že se na ní budu rychle cítit dobře a ruku v ruce budu pracovat s týmem od první chvíle a uvidíme, o jaké výsledky můžeme usilovat. Myslím, že můžu jet dobře, ale uvidíme, jak to během víkendu půjde. Chci poděkovat Jorgemu Martínezovi “Asparovi” a KTM za tuto příležitost. Během víkendu do toho dám všechno a uvidíme, čeho společně dosáhneme.”

Xavi Cardelús

“Využil jsem času mezi závody v Austinu a Jerezu k odpočinu po pádu při Grand Prix Americas. Po pár dnech jsem začal opět trénovat na kole, kousek po kousku, i když mě moje kyčel stále bolí. Také moje zranění ruky bylo horší, než jsme mysleli. Přetrhl jsem si vaz a je těžké narovnat prst poté, co jsem s ním tak dlouho nehýbal. V každém případě je to můj domácí závod a už se těším na to, až se vrátím zpátky na motorku a k práci na mé KTM.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno