Zatímco řada jezdců se stěhuje do menších zemí v Evropě s výhodnějšími daňovými podmínkami, Maverick se rozhodl přestěhovat do katarského Dauhá.

Španělský závodník Maverick Viňales bude dalším z jezdců, kteří budou bydlet mimo území rodného Španělska. Zatímco se ale většina jezdců stěhuje do daňově výhodnějších, a ne vzdálených lokalit jako je Andorra nebo Monako, Maverick udělal mnohem výraznější změnu.

Jak samotný Viňales v jednom z nedávných rozhovorů potvrdil, na delší dobu se přesouvá do dějiště první Grand Prix sezony, tedy do katarského města Dauhá.

„Myslím si, že jsem v situaci, kdy se potřebuji posunout kupředu jak fyzicky, tak i psychicky. Viděl jsem vybavení, jaké v Kataru mají, a byl jsem ohromen. Mluvil jsem i s manažerem okruhu Losail a řekl mi, že mám dveře vždy otevřené. Budu zde mít příležitost trénovat na motorce i během zimy, proto jsem se rozhodl přestěhovat do Dauhá, v Andoře je tou dobou sníh. Zapojím se i do programu místní akademie, kde budu trénovat. Je zde spousta expertů, kteří mi mohou pomoci zrychlit. Věřím, že mi tato změna prospěje,“ řekl Maverick Vinales

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno