Továrna Aprilia v pondělí potvrdila Maverika Viñalese, jako svého pilota pro sezonu MotoGP 2022.

S velkým potěšením vítá Aprilia Mavericka Viñalese v továrním týmu Aprilia Racing. Tím je oficiální tým pro sezónu MotoGP 2022 kompletní. Maverick usedne po boku Aleixe Espargara za řídítka motocyklu Aprilia RS-GP.

Španělský jezdec podepsal roční smlouvu s možností prodloužení. Podpis Viñalese je dalším krokem ve strategii růstu a rozvoje italského týmu, který od příští sezony bude přímo pod koordinací továrny z Noale, a to coby plně tovární tým.

 

 

MASSIMO RIVOLA
GENERÁLNÍ ŘEDITEL APRILIA RACING

„Jsme nesmírně rádi, že můžeme oznámit, že jsme podepsali smlouvu s Maverickem Viñalesem, jezdcem na velmi vysoké úrovni a jedním z největších talentů v královské kategorii. Náš projekt byl nyní obohacen o hodnotu, kterou Maverick přináší, tedy Mistra světa, který potvrdil svůj talent špičkového jezdce v MotoGP. Poté, co jsme na trať přivezli kompletně přepracovaný motocykl a důsledně se etablovali ve skupině protagonistů, nás nyní čeká také změna statusu továrního týmu, abychom Aprilii dovedli k úspěchu. Je nám ctí, že můžeme dát Viñalesovi k dispozici všechny naše nejlepší schopnosti spolu s naším nadšením a vášní. Jsem přesvědčen, že stejně jako Aleix přijme tento projekt s mimořádně vysokým potenciálem. Příchod Mavericka v žádném případě nevzdaluje Lorenza Savadoriho od týmu, protože zůstane nedílnou součástí rodiny Aprilia Racing.“

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno