Marco Melandri se vyjádřil velmi kriticky na adresu nových pravidel WSBK, která dle jeho slov mnohem více poškodí motocykly s dvouválcovými motory.

Zatímco jezdci Kawasaki dokázali změny pravidel v šampionátu Mistrovství světa Superbiků využít ve svůj profit a změny si po testech v Jerezu pochvalovali, u italské Ducati panuje po zimních testech ve Španělsku přesně opačná nálada. Především Marco Melandri si ve svých komentářích nebral servítky.

 

Pro příští sezonu šampionátu WSBK platí limit maximálních otáček motoru, který dle slov Melandriho mnohem více uškodí dvouválcovým motorům, které právě Ducati ve své Panigale používá.

„Vypadá to, že s tímto novým pravidlem budeme mít problémy, protože jsem neustále jel na hranici omezovače otáček. Zkoušeli jsme spoustu různých kombinací převodů, ale bohužel se nám tento problém nepodařilo vyřešit. Neustále jsem měl pocit, jako kdybych jel na půl plynu. Myslím si, že nás tohle nové pravidlo poškodí mnohem více, než čtyřválcové motorky. Občas mi připadá, že pravidla vymýšlí lidé u stolu, kteří nemají o motorkách ani ponětí,“ řekl Marco Melandri.

 


zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com / foto: ducati.racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno