Michael van der Mark a Alex Lowes prodloužili své smlouvy s Yamahou, takže budou v mistrovství světa Superbiků závodit v modrých barvách i v sezóně 2019.

Jezdecké složení týmu Pata Yamaha v mistrovství světa Superbiků zůstává nadále stejné i pro sezónu 2019. Michael van der Mark a Alex Lowes podepsali své smlouvy během uplynulého víkendu v Misanu.

Pro Michaela van der Marka to bude třetí sezóna v barvách Yamahy. Bývalý mistr Evropy ve třídě Superstock 100 během své nováčkovské sezóny v roce 2017 získal dvě umístění na stupních vítězů a v úspěších pokračuje i v letošní sezóně. Pětadvacetiletý holandský závodník během první poloviny sezóny 2018 již sedmkrát skončil na pódiu, včetně prvního vítězství ve WorldSBK v prvním závodě na Donington Parku. Hned poté opět vyhrál, takže ve Velké Británii oslavil double. Kromě toho Michaela vídáme i při vytrvalostních závodech Suzuka 8 hodin.

Pro Alexe Lowese to bude již čtvrtá sezóna v továrním týmu Yamahy ve WSBK, když je s nimi od jejich návratu v roce 2016. Od začátku sezóny 2017 skončil sedmkrát na stupních vítězů, včetně svého prvního vítězství letos v Brně. Stejně jako jeho týmový kolega je pravidelným účastníkem závodů Suzuka 8 hodin.

Michael van der Mark

“Jsem opravdu rád, že jsem podepsali již na třetí sezónu s Yamahou. Věřím tomuto projektu, Yamaha věří mě jako jezdci a to je silná kombinace. Zatímco stále pracujeme na zlepšení, je jasné, že jsme udělali značný progres, protože jsme v bodě, kdy teď vyhráváme závody a každý víkend bojujeme vpředu. Těším se na pokračování tohoto trendu a udělání dalších kroků vpřed, abychom došli k našemu cílu bojovat o titul mistra světa.”

Alex Lowes

“Jsem opravdu rád, že budu nadále součástí projektu Yamahy v mistrovství světa Superbiků, do kterého jsem byl zapojen od návratu do této série v roce 2016. Od té chvíle jsme toho společně hodně prožili, měli nějaké vzestupy a pády, ale určitě teď máme vzrůstající tendenci. Bylo skvělé letos získat mé první vítězství, ale samozřejmě, že tento úspěch znamená, že od každého víkendu očekáváme víc. Hodně věřím tomuto projektu, moje ambice vždy směřovaly k titulu mistra světa a nemyslím si, že by to bylo nereálné vzhledem k progresu, který jsme udělali. Nikdy jsem si závody neužíval tolik, jako s tímto týmem a budu do toho nadále dávat všechno, abychom dostali Yamahu tam, kde ji potřebujeme mít. Obrovské díky Ericovi de Seynesovi, Andreovi Dosolimu a Paolovi Pavesiovi v Yamaze a Paulovi Denningovi z týmu za to, že mi věří.”

Eric de Seynes – prezident Yamaha Motor Europe

“Jsme potěšeni, že jsme dosáhli spolupráce s oběma jezdci Alexem a Michaelem pro sezónu 2019 ve WorldSBK. V šampionátu mistrovství světa Superbiků doposud odvedli fantastickou práci a sezóna 2018 byla až do teď naší nejúspěšnější sezónou od našeho návratu v roce 2016. Máme tři vítězství závodů a deset umístění na stupních vítězů, když jsme v polovině šampionátu. Samozřejmě, že Alex a Michael hráli důležitou roli v našem úspěchu. Těšíme se na nadcházející sezónu a společně půjdeme za naším cílem: získat titul mistrů světa pro Yamahu.”

Zdroj: Yamaha Racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno