Bývalý australský závodník Mick Doohan prohlásil, že Honda měla Jacka Millera umístit do továrního týmu na místo Daniho Pedrosy. Několikanásobný světový šampion měl vždycky nos na vytipování budoucích mistrů

Zatímco někteří lidé zainteresovaní v motocyklovém sportu kritizovali rozhodnutí australského závodníka Jacka Millera přejít přímo z nejnižší kategorie Moto3 do královské kubatury MotoGP, legendární australský závodník Mick Doohan je zcela jiného názoru.
 
Dle Doohana samotné závodní oddělení Hondy hodně zariskovalo tím, že mladého Australana neumístilo přímo do továrního týmu vedle dvojnásobného mistra světa Marca Márqueze. Doohan je přesvědčen o tom, že Miller je obrovský talent a takovou šanci by dokázal využít ještě lépe, než Dani Pedrosa, jenž v továrním týmu Repsol Honda působí již několik let.
 
Jack Miller - Honda
 
„Myslím si, že pro Jacka by bylo fantastické závodit po boku Márqueze. Když jsem já tehdy přišel k HRC, nezávodil jsem tam ve stopětadvacítkách nebo dvěstěpadesátkách. Mnoho lidí si ale stále myslí, že přeskočení kubatury Moto2 je ze strany Jacka velký risk. Já osobně jsem ale názoru, že dát mu produkční motorku v privátním týmu není ze strany Hondy správné řešení.”

Bude to pro něj dobré jen do chvíle, než pozná limity této motorky, pak jej to může spíše poškodit. Myslím si, že mnohem lepším tahem by bylo dát Jackovi šanci přímo u továrního týmu, kde by mohl nahradit Daniho, který tam působí již dlouhou dobu bez výrazného výsledku,“ řekl Mick Doohan.
 
Jack Miller - Honda

Foto: honda.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here