Poslední zářijový víkend se ve španělském Guadassuaru ve Valencii odjel letošní poslední závody Supermoto, kdy šlo o závody národů. Barvy České republiky tentokrát hájili Milan Sitnianský, Petr Vorlíček a Erik Provazník, kteří v konkurenci 13 týmů z celé Evropy obsadili pěkné třetí místo a zde jsou jejich pocity po odjetých závodech.

Česká republika navázala na dobré výsledky z předchozích let v závodech Supermoto. Naši jezdci opět potvrdili, že patří k evropské špičce nejen v individuálních výsledcích, ale také i v případě, kdy jde o týmovou práci při závodech Supermoto národů. Letos se závody pořádaly na španělském okruhu de la Ribera v Guadassuaru v provincii Valencie. Letošních závodů se překvapivě neúčastnil čerstvý vicemistr Evropy Pavel Kejmar, nicméně do závodů nastoupili Milan Sitnianský a Petr Vorlíček, kteří s Kejmim závodili v předchozích letech, a třetím jezdcem byl Erik Provazník.

Celkem se do Supermoto národů letos přihlásilo třináct týmů a cílem našeho týmu bylo určitě bojovat v pětici nejlepších. Nakonec byly jejich společné výsledky ještě lepší. Ještě před poslední rozjížďkou byli na 1. místě, ale nakonec po dojetí posledního závodu a smazání nejhoršího výsledku z toho bylo nakonec 3. místo. Milan Sitninaský dojel dvakrát na třetím místě, Erik Provazník dvakrát na sedmém místě a Petr Vorlíček na sedmém a osmém místě. Dohromady tak náš tým posbíral 27 bodů. Na druhém místě celkově skončili se 17 body Italové a titul brali opět Francouzi s 16 body.

Erik Provazník

“Kvalifikační závod byl rozdělen do tří skupin a já jsem byl prvním jezdcem, takže jsem nastupoval do první skupiny. Celkem nás bylo 13 závodníků a startoval jsem z pátého místa. Hned po startu jsem se dotáhl na čtvrtého, předjel ho a v další zatáčce jsem chtěl udržet rychlost, aby mi útok nevrátil. Bohužel přední pneumatika nevydržela a spadl jsem. Rychle jsem se zvedl, ale ztratil dvě pozice a cílem jsem nakonec dokázal dojet pátý.”

“Do první jízdy jsem startoval ze zadní pozice, takže tedy ze 17. místa. Po druhém kole už jsem byl jedenáctý, ale závod byl dlouhý. Trať mi seděla a dokázal jsem nakonec vybojovat sedmé místo. Byl to pro mě vůbec ten nejlepší výsledek, takže jsem si to moc užíval, když jsem světový závod po startu ze 17. místa dokončil na 7. místě. Do druhé jízdy nastoupili kolegové Petr Vorlíček a Milan Sitnianský a já se připravoval na třetí jízdu. Do té jsem startoval vpředu, takže ze čtvrtého místa. Věděl jsem, že toto místo neudržím, ale bojoval jsem. Po startu jsem se pohyboval na 5. místě a poté jel o šesté místo s Edgardem Borelou. Petr Vorlíček mě díky bezchybné jízdě a dobrému startu dokázal dojet, takže jsme až do konce jeli ve skupině Borela, Provazník, Vorlíček. Nakonec jsem byl v cíli opět sedmý a celkově jsme si pojistili třetí místo. Děkuji celému českému týmu a doufám, že budu mít ještě příležitost závodit v mistrovství světa.”

Milan Sitnianský

“Závody ve Španělsku se povedly. Celý víkend bylo krásné počasí a nám se dařilo. V sobotní kvalifikaci jsem dojel na třetí pozici a jako tým jsme se umístili na čtvrtém místě, těsně za domácím španělským týmem. V neděli mě čekaly dvě rozjížďky. Po týmové konzultaci jsme se rozhodli, že budu obě jízdy startovat ze předu a pokusím se udržet dobrou pozici. V prvním závodě jsem odstartoval čtvrtý. Asi v pátém kole se mi podařilo předjet třetího Španěla, ale s prvními jsem nedokázal udržet krok. Cílem jsem projel třetí.”

“Ve druhé jízdě jsem si po startu o jedno místo polepšil a jel v kontaktu s Sylvainem Bidardem a Diegem Monticellim. Bidart měl během závodu defekt zadního kola, takže musel hodně zpomalit. Mě to bohužel pět kol do konce potkalo také a předjel mě třetí Francouz Laurent Fath. Tuto jízdu jsem skončil jako třetí. Petr s Erikem předvedli parádní souboje a společně se nám povedlo skončit na třetím místě celkově. Nikdo z nás takové dobré umístění nečekal, takže jsme byli více než spokojeni.”

Petr Vorlíček

“Tak SMON letos bylo ve Španělsku, kousek od Valencie na krásné trati, co se asfaltu týče, ale terénní část byla jen jednokolejná, tvrdá a tak se na ni nedalo vůbec předjíždět. Milan celou dobu předváděl, že je vážně jednička týmu, jezdil rychle a bez chvilky zaváhání, Erik také předvedl, že je na závody perfektně připraven, takže byla radost s nimi spolupracovat. Kvalifikace nám vyšla na čtvrté místo, což znamenalo, že máme šanci bojovat o bednu.”

“V první jízdě jsem startoval ze 17. místa a po slušném startu a několika soubojích jsem se dostal na 8. místo. Navíc se mi podařilo v posledním kole na poslední rovině dostat před Španěla Davida Gimeneze a tím se mi podařilo navýšit náskok před Španěly o další dva body. Do poslední jízdy jsem startoval zase ze 17. pozice a bylo jasné, že pokud neuděláme já ani Erik, který startoval ze 4. místa na roštu, nějakou zásadní chybu, tak máme šanci na stupně vítězů. Během jízdy se mi podařilo Erika dohnat a cílem jsme projeli na 7. a 8. místě, což nám dalo nakonec 4 body náskoku na Španěle! Takže bedna! Děkuji moc celému týmu, autoklubu, rodině a hlavně mé ženě za podporu. Bylo to celé moc fajn.”

Foto: SupermotoPics, FB, jezdci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno