O víkendu 2. a 3. května 2015 se v německém Faßbergu letos poprvé otevřel německý šampionát ADAC Mini Bike Cup. Kategorii pokročilých jezdců „Nachwuchs“ naprosto ovládl český talent Ondřej Vostatek, který získal vítězství v obou závodech způsobem start – cíl a se ziskem 50 bodů se postavil do čela tabulky šampionátu

Compos Racing Team přicestoval do Faßbergu v noci ze čtvrtka na pátek 1. května, aby mohl absolvovat před závody ještě volné tréninky. Ukázalo se, že většina soupeřů je na novou sezónu velice dobře připravena jak jezdecky tak i technicky. Ondřej ve volném tréninku potvrdil, že bude letos patřit k favoritům ve své třídě, nicméně bylo nutné do kvalifikace a závodů doladit nastavení motocyklu.

Obě sobotní kvalifikace Ondřej i přes změny počasí zvládl perfektně a vybojoval tak první pole position sezóny. V neděli nastoupil do závodů, které měly obdobný průběh. Ihned po startu se Ondřej v obou závodech dostal na první pozici a svým soupeřům odskočil. V průběhu závodů si náskok postupně zvětšoval a tak jeho vedoucí pozici již nikdo ze soupeřů nebyl schopen ohrozit. Ondřej vyhrál oba závody způsobem start – cíl a stal se leaderem šampionátu.

 „Naším cílem v letošní sezóně je jednoznačně vítězství v celém šampionátu. Ondra potvrdil, že je letos dobře připraven, ale naši soupeři jsou také. Mají dostatečnou rychlost a navíc většina i váhovou výhodu, takže nic nepodceňujeme. Na druhou stranu Ondra má zase více zkušeností, takže to bude určitě zajímavé a rozhodně to nebude lehké“, dodal Jan Vostatek na závěr.

 

 

Další informace:
www.adac-motorsport.de

www.ondrejvostatek.com

Jan Vostatek
COMPOS Racing team                      
Mobil: (+420) 602 603 023                           
Email: vostatek@ondrejvostatek.com

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno