Na malé dráze Masarykova okruhu v Brně se tento víkend 5. a 6. června koná závod šampionátu Minimotocup.

Bude to vůbec první podnik kategorie minibike na území České republiky, který se v letošní sezóně uskuteční. Na domácí trati se očekává velké zastoupení členů Minibikové akademie Masarykova okruhu, která letos čítá takřka 30 nejmenších závodníků a závodnic.

Jezdci budou o vítězství bojovat na minibike strojích, které jsou pro většinu profesionálních závodníků startovací kategorií do silnějších kubatur. Potvrzuje to i jeden z rekordů brněnské minibikové dráhy, který v kategorii Junior A od roku 2015 drží lídr bodování evropského Northern Talent Cupu Jakub Gurecký.

 

Organizátoři spokojeni

Brněnský závod Minimotocupu zahajuje celorepublikovou sezónu v kategorii minibike a organizátoři očekávají silnou účast zhruba 50 závodníků. „Z celkového nahlášeného počtu účastníků máme v této složité době radost.

Zejména v juniorských kategoriích evidujeme spoustu dětí, pro řadu z nich to navíc bude úplná premiéra. Pauza byla dlouhá, je vidět, že jsou na začátek sezóny všichni připravení. Věřím, že to budou povedené závody,“ popisuje organizátor šampionátu Minimotocup Petr Seménka. Startovat se bude celkem v osmi kategoriích, které jsou rozlišené podle věku závodníků a typu stroje.

Na prvním podniku Minimotocupu bude závodit i dvanáctiletý Tadeáš Benáček, dlouholetý člen Minibikové akademie Masarykova okruhu. „Na první závod nové sezóny se moc těším, chtěl bych tady v Brně zajet nový traťový rekord kategorie Open. V celkovém bodování šampionátu bych se rád umístil v top 3 a navázal tak na loňskou sezónu, kdy jsem byl druhým vicemistrem republiky ve své kategorii,“ těší se na víkend brněnský junior.

Pokud další vývoj epidemické situace dovolí, uskuteční se po úvodním závodě další tři víkendy – ve slovenské Skalici, v Pardubicích a opět v Brně na Masarykově okruhu.

 

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno